Back to Question Center
0

Semalt: Google Analytics'te Dahili Trafiği Filtrelemek İçin Nasıl Yapılmalı?

1 answers:

Birçok işletme müşterilerini trafik izleme araçları aracılığıyla yönetir. Bir kullanıcının IP adresi, alan adınıza gelen web ziyaretlerinin kalitesini izlemek için önemli bir teknik olabilir. E-ticaret web sitelerini çalıştıran kişiler, müşterilerini elde etmek için SEO gibi dijital pazarlama becerilerini kullanmaktadır. Bu yöntemler, hedefinize ulaşmak için derin bir yol izleyen ve eğilimli olan Google Analytics gibi araçları kullanmaktadır. Google Analytics (GA) gibi araçlar, web sitesi trafiği ve dönüşümler gibi önemli bilgileri içerir - computer expert business card. Ancak, bazı durumlarda, trafik kendi şirketinizden kaynaklanabilir. Web sitenizin kuruluşunuzdaki bazı kullanımları web ziyaretlerine neden olabilir; bu da satışlara dönüştüğü anlamına gelmez. Örneğin, bazen, şirketiniz web sitelerini logolar, yazı tipi ve içerik gibi güncelleyebilir.

Pazar davranışınızın kesin bir resmini toplamak için GA verilerinden gelen dahili trafiği filtrelemek gereklidir. Bunu başarmak için, Semalt 'dan önde gelen uzman Ross Barber'ın sağladığı aşağıdaki pratik ipuçlarını inceleyin.

İç trafikte olan veriler internet pazarlama taktiklerinin yanlış bir resmini getirebilir. Dahası, verilerinizi çarpıtmakta ve pazarlama taktiklerinizi düzenlemeyi zorlaştırmaktadır. Bir web sitesine sahip bir kullanıcının dahili trafiği ziyaretçinin kayıt grafikte gösterilmesini engellemek için GA'da bazı ayarlamalar yapmak gerekir..

IP adresi hakkında önemli bilgiler

Bir tarayıcı bir web sitesini ziyaret etmeye çalıştığında, sunucu Web ziyaretini IP adresine göre kaydeder. IP adresi standart bir fiziksel adrese benzemektedir, yalnızca bu internet üzerinden kullanılabilir. Çoğu İnternet servis sağlayıcıları, sunucuya bir IP adresi isteği veren bir web bağlantısı sağlarlar. Bir kişinin bir bilgisayarın IP adresini almasının en kolay yolu arama motorudur . Örneğin, basit bir Google araması "IP adresim nedir". Şirketinizin internet bağlantı planında statik bir IP planına geçebilirsiniz. IP adresinizi aldıktan sonra, ziyaretlerini Google Analytics'te hariç tutmak mümkündür.

Google Analytics'te dahili trafik filtreleme yöntemi

Bir kişinin iç trafiği filtrelemesi için bir GA hesabı zorunludur. GA hesabınıza giriş yapmalısın. Giriş yaptıktan sonra, IP adresinizi hariç tutabilirsiniz. Bunu yapmak için, yönetici sekmesine gidin. Yerel web sitesi görünümünün kenar çubuğunda veya sağ üst köşesinde bulabilirsiniz. Bu panelde, "filtre ekle" menüsünü tıklayın. Bu kırmızı düğmeyi tıklayın ve kullandığınız filtre için bir ad belirleyin. Özel filtrelerde gelecekte ekleme yapmanız gerekebilir, bu nedenle bir ad girmeniz önemlidir.

Açılır menüyü tıklayın ve "filtre türünü seç" seçeneğini seçin. Bu seçenekte, hariç tutmak istediğiniz IP adresini girebilirsiniz. Kullandığınız bilgisayarın IP adresini veya şirketinizin statik bir IP adresini girin. Bu IP adresi, ilk adımda yaptığınız aramadan bulunabilir. GA'da yaptığınız değişiklikleri her zaman kaydetmeyi unutmayın. Bir şeyler ters giderse değişiklikleri geri çevirmek için daima birden çok görünüme sahip olun.

November 29, 2017