Back to Question Center
0

Semalt: Google Chrome'da Web Sitesi Nasıl Engellenir?

1 answers:

İnsanlar tarayıcılarında web sitelerinin erişimini engellemeleri gereken birçok durum vardır. Örneğin, çocukların bazı sitelere erişimi kısıtlamak gerekir. Ebeveynlerin ayrıca, tarayıcı eklentilerine veya belirli web sitelerine yetkisiz girişi sınırlandırmak için bu güvenlik duvarlarının şifre koruma haklarıyla kalmaları gerekir - studentenwohnungen zuerich. Genellikle insanlar bu web sitelerini manuel olarak veya dosya barındırma tekniğini kullanarak engeller. Bununla birlikte, komutları çalıştırmak karmaşık bir prosedür olabilir. Bu, bazılarının web sitelerine erişimi kısıtlamak için Google Chrome uzantılarını kullanmasının nedeni budur.

Bu SEO rehberinde, Semalt'ın en üst düzey uzmanlarından Jack Miller, bu tekniğin bir örneği olarak bir Chrome uzantısını tanımlar.

Bir siteyi engelleme

Bu yordam, Google Chrome kullanıcılarıyla sınırlıdır. Bununla birlikte, bu uzantıyı kullanan diğer tarayıcılar da teknikleri web sitelerini engellemek için uygulayabilir. Ayrıca, buradaki ilgisinin uzantısı SiteBlock uzantısı olacak. SpyVisit gibi başka uzantılar da var, ancak işlevleri az ya da çok aynı. Şu adımları izleyin:

 • Google Chrome'u başlatın ve 'ayarlar'ı tıklayın.
 • Ayarlar menüsünde 'Diğer araçlar' bölümüne gidin ve 'uzantılar' düğmesine tıklayın.
 • Buradan, 'daha fazla uzantılara' gidebilirsiniz.
 • Bu menü Google Chrome web mağazasını açar. Tıpkı popüler uygulama mağazaları gibi, 'SiteBlock' araması yapın ve enter tuşuna basın.
 • Yükleme işlemini başlatmak ve tamamlanmasını beklemek için 'Chrome'a ekle' düğmesine tıklayın.

Bu prosedürü uyguladığınızda, tarayıcınızı ve bir kişinin ziyaret edebileceği web sitelerini kontrol edebilmelisiniz. SiteBlock uzantısının Google'a ait olduğunu dikkate almak esastır. Bu yazılımın geçerliliği veya yazarı ile ilgili herhangi bir sorunuz olmamalıdır. Bu yordam, bu uzantıya ihtiyaç duyduğunuz siteleri engellemeniz gerekir. Bu siteleri engellemenize yardımcı olması için bu yöntemi kullanabilirsiniz:

 • Google arama panelinde siteleri SERP pop-up'larından sınırlayabilirsiniz.
 • Ayarlara da gidebilirsiniz.
 • Chrome tarayıcınız için uzantıları yönetmek için gidin ve SiteBlock'u seçin.
 • Buradan 'seçenekler'i tıklayın.
 • Engellemek istediğiniz web sitelerinin web adreslerini 'engellenecek siteler' altına ekleyin.
 • 'Seçenekleri kaydet' i tıklamayı hatırla

Ayrıca, insanların erişmesini istemediğiniz birçok web sitesinin bir listesini de yapabilirsiniz. Engellediğiniz web sitesinin 'www veya https: //' bölümünü hariç tutmanız esastır. Bu yöntem, protokol ne olursa olsun tüm alanların kısıtlanmasını sağlayabilir. Bu ayarları kaydettikten sonra, engellenen listelerinizdeki sitelerden birine erişmeye çalışarak eklentiyi test edebilirsiniz. "SiteBlock uzantısıyla engellendi" iletisi, bu tekniğin başarısını doğruluyor.

Sonuç

İnsanlar tarayıcılarında web sitelerini neden engellemek isteyebilecekleri konusunda birçok yöntem vardır. Örneğin, bazı ebeveynler çocukların yetişkinlere uygun içerikli web sitelerine erişmesini kısıtlamak isteyebilir. Bu ve daha pek çok durumda, insanlar bu erişimi önlemek için farklı teknikler kullanmaya karar verebilir. Bu SEO kılavuzu, bazı eklentileri kullanan bazı web sitelerinin nasıl engelleneceğini gösterebilir. Basit eklentimiz 'SIteBlock' ile Chrome tarayıcınızdaki bazı alanların veya sitelerin erişimini kısıtlayabilirsiniz. Bu yordamı, bu veya diğer uzantıları kullanarak diğer tarayıcılara da uygulayabilirsiniz.

November 26, 2017