Back to Question Center
0

Semalt Hizmet Reddi Saldırıları, Keylogging ve Tıklama Başına Ödeme Başvuruları Hakkında Farklılıkları Açıklıyor

1 answers:

Şifreleme programları, botları tespit etmek ve herhangi bir bilgi türünü almasını önlemek için tasarlanmıştır. Botnet'lerin güvenliği yıkmak için uyarlandığı ve bulaşmış makinelerde keylogger programları yüklediği çok talihsiz. Keyloggers botlara bir bilgisayar cihazının tüm programlarını kontrol etmeye ve filtrelemesine yardımcı olur ve bu kişilerin birinin PayPal Kimliği veya kredi kartı ayrıntılarını kaçırmak için kullanılır. Botnet'ler ayrıca bir ağda farklı virüs ve botnet türlerini yaymak ve yaymak için kullanılır. Kullanıcıları kötü niyetli faaliyetlerde yakalarlar ve bilgisayar cihazlarını ve e-posta kimliklerini çalıştırırlar - website of app. Tıklama başına ödeme sistemini tıklarsanız, botnet'ler finansal bilgilerinize erişebilir. Zombiler, tıklama başına ödeme sistemlerinden bir miktar para kazanmak için bir kullanıcının bilgilerini manipüle etmek için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi olan Jack Miller, botnet'lerin belirli bir bilgisayar aygıtına veya ağa saldırı başlatmak ve bağlantıları kaçırarak hizmetleri aksatmak için kullanıldığını açıklıyor. Dahası, ağınızın bant genişliğini tüketirler ve sistem kaynaklarını aşırı yüklerler. Hizmet Reddi Saldırıları (DoS), bir rakibin sitesini yok etmek için yaygın olarak kullanılır ve onu devirmek için hayati bir rol oynar.

Botnets Boyutu:

Botnets karmaşıklığı ve boyutu değişir; bazıları büyük, diğerleri küçüktür. Büyük botnet'lerde binlerce bireysel zombi var ve küçük botnet'ler sadece birkaç yüz dondurucuya sahip olabilirler. Botnets ilk defa FBI, genç bir Sloven'u tutuklayan Temmuz 2010'da keşfedildi. Yüzlerce ila binlerce bilgisayar cihazına kötü niyetli şeyler yaymakla suçlanıyor. Ortalama olarak, 12 milyon bilgisayar botnet'lerle bulaştı. Bazıları kötü niyetli botlar vardır, bunlardan bazıları bilgisayar aygıtlarını virüs veya zararlı yazılım gibi bulaştırabilir ve bazıları küçüktür ve herhangi bir ücret ödemeden cihazınıza bulaşamaz. Bir robot ağı veya botnet, spam göndericiler tarafından kontrol edilen ve birden fazla cihazı yönlendiren zombi bilgisayarların veya botların grubudur. Botnet'ler muhtemelen, aynı programları veya virüsler ve zararlı yazılımlarla bulaşan bilgisayar gruplarını işleyen meşru bilgisayar aygıtları ağları olacaktır. Bilgisayarınızın cihazlarına kurulduktan sonra, çoğunlukla kullanıcıların bilgisi olmadan, bilgisayarınız bir zombi, drone veya bilgisayar haline gelecektir. Düzgün çalışmaz ve bot denetleyicileri kontrollerine direnmez. Bu gibi durumlarda, kötü amaçlı yazılımdan koruma programları veya antivirüs yazılımı mümkün olan en kısa sürede etkinleştirilmelidir.

Spam ve Trafik İzleme:

Bir botnet, bir bilgisayar aygıtının TCP / IP protokolünü bulaştırmak için de kullanılır ve belirli uygulamalarını ona uygular. Botnets, çeşitli zombi ve virüslerle birleşimde yaygın olarak kullanılır ve e-posta adreslerini toplar. Kurbanlara çok miktarda spam veri ve kimlik avı e-postası gönderiyorlar. Tipik olarak zombiler ve botlar, botnet'in işlevlerini kontrol edebilmesi ve onu kullanabilmesi için bir kullanıcının kullanıcı adını ve şifresini kandırmak için kullanılır. Güvenliğinizin çevrimiçi olduğundan emin olmak için düzenli olarak güvenlik yamalarınızı güncellemelisiniz.

November 26, 2017