Back to Question Center
0

Semalt İpuçları ile DDoS Saldırıları ve Korunması Botnets'e Karşı

1 answers:

Botmasterlerin komutlarına göre, botnet'ler yasadışı görevleri yerine getirmek için çok sayıda bilgisayar kaçırır. Bu tür güç, çevrimiçi saldırganların farklı suçları çevrimiçi işlemesine olanak tanır. Çoğu zaman, bu suçlar keşfedilmemiş ve hiçbir zaman kuruluşunuzun itibarına zarar verebilir - oculos da ray ban clubmaster. Örneğin, 2016'da, DDoS saldırıları oluşturmak için Twitter gibi bir çok sosyal medya web sitesini etkileyen belirli bir botnet kullanıldı. Her gün bir sürü e-posta alıyorsanız, şansınız, e-posta adresinizin spam göndericiler tarafından bilinmesi demektir. Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Igor Gamanenko, şans eseri, çoğunun yasadışı ve şüpheli iletilerin gelmesini önlemeye yardımcı olan çok sayıda spam filtreleme teknolojisine sahib olduğumuzu belirtiyor.

Botnet'lerden ve spam e-postalardan kurtulmanın neredeyse imkânsız olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz. FBI, ABD Senatosu alt komitesini, virüs bulaşmış bilgisayarları tespit etmek amacıyla araştırdı. Sonuç olarak, bu soruşturma, korsanların alt komite bilgisayarlarını istedikleri zaman kontrol edebileceklerini gösterdi. Bu sayının büyüklüğüne rağmen, ortalama bilgisayar kullanıcıları botnet'lerden hiç anlamıyorlar. Botnet'ler, kullanıcı bilgisi olmaksızın, kötü niyetli yazılımlardan etkilenen ve çevrimiçi suçları gerçekleştirmekle yükümlü olan bilgisayar ve mobil cihazların ordusudur. Bilgisayar korsanları da, botnet'leri uzaktan kumanda edebilir ve hassas bilgilerin çalınmasını, kötü amaçlı yazılımları yaymasını, spam e-postalar göndermesini ve DDoS saldırıları başlatmasını isteyebilir.

Spam gönderme ve virüs ve kötü amaçlı yazılım dağıtma

Her şeyden önce, spam hakkında her şeyi bilmelisin. Size aptal ve can sıkıcı e-postalar göndermek için tasarlanmıştır. Tehlikeli hale getirilen bazı bilgisayarların spam mesajlarını çok sayıda e-posta adresine göndermeleri isteniyor. Bu spam e-postalarının amacı, virüs yaymakta ve internete kötü amaçlı yazılım dağıtmaktadır. Sundukları ürünlerin yüksek kalitede ve makul fiyatlı oldukları göz önüne alındığında, bu tür e-postaların kurbanı olabilirsiniz, ancak bu tür kampanyalar yalnızca bilgisayar korsanları için yararlıdır ve onlardan herhangi bir fayda elde edemezsiniz. Örneğin, 140 milyon dolar kazanmış olduğunu iddia eden bir Nijeryalı kullanıcıdan e-posta alırsanız, katılmak ya da onunla tekrar iletişime geçmek isteyebilirsiniz. Bunlar aslında kullanıcıları kandırmaya çalışan ve kullanıcı adlarını ve şifrelerini çalmaya meyilli olan kimlik avı mesajlarıdır.

Spam mesajlarına cevap vermemelisiniz. Artı, emin olmadığınız e-posta eklerini tıkamamanız gerekir. Spam e-posta problemi zamanla topikal hale geldi ve bunun sebebiyle daha fazla ve daha fazla botnet aktif hale geldi. Çok sayıda bot, mali kazançlar için ticari girişimlere ve büyük organizasyonlara gönderilir. Botnets son zamanlarda Evernote ve Feedly gibi şirketleri hedef aldı ve hackerlar hizmet reddi saldırıları tehdidi ile para harcamayı denedi.

Botnet korumasına ihtiyacımız var mı?

Botlar tarafından enfekte olmuş bir bilgisayar korsanın kontrolü altındadır ve gerçek sahibi tarafından kontrol edilemez. Siber suçlarla sessizce meşgul olacak ve çok sayıda yasadışı faaliyet gösterebilir. Diğer bir deyişle, bilgisayarınıza bulaşmışsa, düzgün çalışmayacak ve internet herkes için güvensiz ve tatsız bir yer haline gelecektir.

November 26, 2017