Back to Question Center
0

Semalt, Kullanacak 3 Google Analytics Filtresi Açıkladı

1 answers:

Google Analytics'te, filtreler, verileri değiştirme ve değiştirme esnekliği ve web sitemizin gereksinimlerine göre hesap ayarlarını yapmamızı sağlar. Verileri dahil etmek veya hariç tutmak, dosyaları daha iyi bir şekilde hizalamak ve işletmenizin gereksinimlerini karşılamak için dosyaları bir platformdan diğerine aktarmak için Google Analytics filtresini kullanabilirsiniz.

Raporlarınızı nasıl hazırlarsınız, verilerinizin Google Analytics hesabınızda nasıl analiz edildiğine bağlıdır. Filtreler yardımıyla, verileri kolayca dönüştürebilir, düzenleyebilir veya değiştirebilirsiniz. Böylece, Google Analytics, ham formdan web sitenizin hizalı formuna filtreler uygulayabilir - free vps windows. Böylece, verilerin işlenmesi daha kolay ve kullanışlı hale gelir ve süzülen veriler, web sitenizde oluşturulan trafikle ilgili doğru raporları sağlar.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Oliver King, burada tüm web yöneticilerinin Google Analytics hesaplarında kullandığı 3 ana filtre türü üzerinde ayrıntılı bir şekilde ayrıntılı olarak özen gösterir: spambot filtreleri, dahili IP adresi hariç tutma ve yönlendirme kaynaklarını zorlama veya sayfaları küçük harfe çevirin.

1. Spambot Filters

Spambot filtreleri kullanımı kolaydır ve seçim için pek çok seçenek sunar. Ayarlarını, Google Analytics hesabınızdaki Ayarları Görüntüle seçeneklerinden ayarlayabilirsiniz. Bunun için, ön panele gitmeniz ve Bot Filtreleri seçeneğini aramanız gerekir. Bu seçeneği tıklayın ve etkinleştirin, ardından pencereleri kapatın. Bu seçenekle, herkesin Google Analytics hesabında örümceklerin ve botların listelerini düzenlemesi son derece kolaydır. İstenilen sonuçları elde etmek için filtreleri mümkün olduğunca çok sayfaya uygulayın.

2. Tüm Dahili IP Adreslerini Dışla

Dikkat etmeniz gereken ikinci şey dahili IP adreslerini ortadan kaldırmaktır. Bunun için, Google Analytics hesabınızı açmanız ve Yönetici bölümüne gitmeniz gerekir. Burada, birçok filtre oluşturmak için Filtre seçeneğini seçmeniz gereken Görünüm Ayarları seçeneğini bulacaksınız. Web siteniz için yeterli filtre oluşturana kadar bunu yapın. Filtreler oluşturmaya başlamadan önce varsa varolan filtreleri uyguladığınızdan emin olmanız gerekir. Sonraki adım, tüm filtrelere uygun adlar vermek ve önceden tanımlı filtreler ile özel filtreler arasında seçim yapmaktır. Özel bir filtre, her türlü duruma filtrenizi sığdırmanın bir yolu olarak önceden tanımlanmış bir filtre, sık kullanılan filtreler için bir şablondur. İstediğiniz filtre sayısını oluşturduktan sonra son adım bunları doğrulamaktır. Google Analytics, filtrelerin doğrulanması için herhangi bir seçenek sunmadığından, başka bir seçeneği kullanarak bunu yapmanız gerekir.

3. URL'leri Küçük harfle Zorla

Daha iyi sonuç almak için URL'leri küçük harfle zorlamak mümkündür. Verileri temizlemek için filtreleri kullanabilirsiniz. Örneğin, web siteniz çok sayıda sayfa görüntülemesi gösteriyorsa ve SEO yapmadıysanız, yönlendirme spamın olması muhtemel. Bu gibi durumlarda, büyük harfli URL'lerden ziyade küçük harfli sayfalara sahip olmalısınız. Ayarlarını küçük harflerle değiştirdikten sonra, pencereyi kapatmadan önce kimlik doğrulamalarını doğrulamayı unutmayınız.

November 24, 2017