Back to Question Center
0

Semalt: Neden WordPress Eklentileri Eklenti Dizininden Kayboluyor?

1 answers:

Yaklaşık elli bin WordPress eklentisi WordPress eklenti dizininde bulunur, ancak bir zamanlar bunların bir kısmı kaybolur ve nedeninin olup bittiğini anlamazız. Bunun niçin gerçekleştiğine ilişkin bazı iyi nedenler var, ancak bu bilgiler halka açık değildir.

Semalt 'in önde gelen uzmanlarından Ross Barber, eklentiniz birden kaybolduysa ve soruşturmayı başlatmadan önce sebebini öğrenmek istiyorsanız, WordPress gösterge tablonuzu aşağıdaki olasılıkları kontrol etmelisiniz

1. Sitenize bulaştırılmış

Bazen WordPress veya bloglama web siteleri sizin bilginiz olmadan tehlikeye atılıyor - registo dominios gratis. Şansınız, verilerinizin çalındığı ve eklentilerin WordPress'inizde düzgün çalışmadığıdır. Burada size WordPress'in yüklü eklentiler üzerinde temel denetlemeler yapmaktan sorumlu olduğunu ve meta verilerinize eklenen kodları kaldırabileceğini söyleyeyim, ancak sorun devam ederse hemen bir WordPress'e veya bir BT uzmanına danışmalısınız.

2. Muhtemel hırsızlıktan dolayı düzenleyici kodunu kontrol edin

WordPress eklentinizin görünmemesinin bir diğer nedeni sizin veya başkasının Editör kodunu değiştirmiş olmasıdır. Bazen bilgisayar korsanları ve spam göndericileri, WordPress sitenizin yürütme dosyalarından ve düzenleyici kodlarından yararlanır ve zararlı kodlarını onlara ekler. Şansınız, bu kodların herhangi birinin eklentinizin eklenti dizininden kaybolmasına yol açtı, ancak endişelenecek başka bir şey yok. Editör bölümüne gidip her şeyin normal olup olmadığını kontrol etmeniz yeterlidir. Burada şüpheli kodlar görürseniz, mümkün olan en kısa sürede bunları kaldırmalısınız.

3. PHP dosyası ile ilgili sorunlar

Editör bölümünde olduğu gibi, PHP dosyanızın bazı hacker veya başka bir yönetici tarafından düzenlenmesi muhtemel. Zorunluysa, bu dosyanın ayarlarını kontrol etmeniz ve düzenlemeniz gerekir. Çoğu zaman, bu tür dosyalar kötü niyetli nedenlerle bilgisayar korsanları tarafından düzenlenir.

4. Kod enjeksiyon araçlarına dikkat et

WordPress web sitenize asla otomatik bir kod enjeksiyon aracı kullanmamalısınız. Bunun nedeni, bu tür kodların bir kısmının veya tamamının eklentileri dizinden silinebilmesidir ve web sitesine erişiminizi kaybedebilirsiniz. Bilgisayar korsanları bazen Dağıtık Hizmet Reddi saldırıları gerçekleştirir ve bu araçları kullanarak sitenize çeşitli kötü amaçlı kodlar enjekte eder, bu nedenle bu kod araçlarından uzak durmanızı ve sitenizin korunmasını sağlamanızı öneririz.

5. Wordpress eklentiyi kaldırabilir

Bazen, WordPress bir eklentiyi kendisi kaldırır veya kaldırır ve nedeni bilinmiyor. Bununla birlikte, gelecekte birkaç eklentiyi kaldırmamak için WordPress'in durdurulması için güvenlik ayarlarınızı kontrol edebilir ve yaşlılarla bağlantı kurabilirsiniz. WordPressiniz periyodik olarak birkaç şey hakkında uyarıda bulunmuşsa ve fark etmediyseniz, eklentiniz otomatik olarak dizinden kaldırılacaktır.

6. Eklentinizin kaldırılmasını önlemek için eklentinizi güncelleyin

Bazen güncel olmayan eklentiler otomatik olarak güncellenir veya WordPress eklenti dizininden kaldırılır. Bu sorunu önlemek için eklentilerinizi düzenli olarak güncellemelisiniz ve standartlarını olabildiğince yüksek tutmalısınız.

November 26, 2017