Back to Question Center
0

Semalt: Neden Yerel Dijital Pazarlamaya Odaklanmanız Gerekiyor?

1 answers:

Şu anda sayısallaştırma ve ondan kaynaklanan faydalar nedeniyle, gelenekseliş dijital pazarlamayı kucakladıysalar daha çok fayda sağlayacağının farkına varmaya başlamışlar.

"Yılın mobil" birkaç yıldır dijital dünyanın konuşması olmuştur.2014 yılının üçüncü ardışık "mobil yıl" olduğu belirtiliyor. Takip eden yıllar, 2016 yılına kadar bu da aldıLifeHack'a göre alkışlama. Hakim olmak için büyüyen mobil cihazların kademeli olarak yükselişini ifade eder - find my boat value.Belli bir yıla değil web'e göz atmak için kullanılan platform.

Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt ,Andrew Dyhan, yerel dijital pazarlamanın temel özelliklerini ve mevcut önemini kavratıyor.

İstatistikler şunu gösterir:

 • 2016 için Facebook'un tahmini reklam geliri 26 milyar dolardı. Mobil cihazlar (21.98 milyar dolar) 
 • Oranının yüzde 80'ini oluşturdu.
 • Programlı sayısal ekran reklamlarının yüzde 69'una kadar olan kısmı mobil cihazlara kadar izleniyor. 
 •  Instagram, 500 milyondan fazla kullanıcısı ile en hızlı büyüyen sosyalağına entegre olur ve Facebook pazarlamasıyla kolayca entegre olur. 

Thrive Analytics, e-Pazarlamacı post, küçük ve orta ölçekli işletmelerden veri türetmeABD'de 2017'de cep telefonlarına daha fazla ağırlık vererek reklamcılık üzerine daha fazla harcama yapmayı planlıyor. Bu kararın nedeni, daha fazlainsanlar akıllı telefonlara sahip olmaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki internet kullanıcılarının yüzde seksen biri tarafından sonuçlara dayalı bir akıllı telefon varComScore. Akıllı telefonların çoğalmaya devam etmesinin nedenlerinden bazıları Apple'ın iPhone için bir C-serisi üretmesi,Android, çoğu operatörün verdiği düşük kaliteli akıllı telefonlara ve güçlü bir ikinci el akıllı telefon pazar yerine sahiptir.

İşletmelerden yararlanmak için bazı fırsatlar şunlardır:

 •  Yerel hedefleme için Google AdWords ve Facebook Reklamları. 
 •  SnapChat kullanıcıları belirli bir konumda hedeflemek için filtreler..
 •  Yelp reklamcılık Yelp'deki rakip profillerine işyerleri yerleştirmede yardımcı olur. 
 •  Instagram'ın gelişimi ve popülaritesi. 

Geleneksel işletmeler, dijital trenin avantajlarından yararlanmalıdır. Aksi takdirde,en iyi oyuncular kesinlikle onları çıkaracaklar.

Amazon

İnsanlar iş ve pazarlama hakkında konuştuklarında, Amazon platformu her zamanGörüşmelerinde. 80 milyondan fazla kullanıcı Amazon'un ana işine abone oluyor. Amazon için yıllık abonelik ücretleri8 milyar dolar, Başbakan üyesi harcamaları için hesap vermiyor.

Amazon, büyük işletmeler kategorisine girer. Soru şu:küçük veya yerel işletmeler bu tür büyük şirketler ile rekabet edebilir. Çok mümkündür, ancak pazarlamacılarından çok fazla çalışma gerektirir.

Küçük ve yerel dijital reklamcılık ne yapmalıdır

İşletmelerin hayatta kalacakları yer olup olmadıklarına bakması gereken dört alan vardır.dijital Dünya. Tüm işletmeler için çalışmayabilir, ancak mükemmel başlangıç noktaları olarak hizmet ederler:

 • 1. Facebook'u veya Instagram'ı kullanan konuma dayalı reklamcılık. 
 •  2. Müşterilerin sipariş vermelerine ve çevrimiçi alışveriş yapmalarına yardımcı olan yeni teşebbüslerden faydalanmakDikişsiz, Instacart, Havyar ve Postmates'ler gibi. 
 • 3. Mağazadaki deneyimleri veya müşterileri sunan yerleri mükemmelleştirmekuygun alışveriş ile 
 •  4. E-ticaret kanalları oluşturdu. Bunlarla, bir başkasıylasatışları artırmak için sosyal medya (Facebook) aracılığıyla yeniden hedefleme. 

Sonuç

Sert ticari rekabet nedeniyle küçük işletmeler için kolay değildir. İnşallah,Semalt'ın görüşleri, alakalı kalmaya ve gelişmeye devam etmeleri için yapabilecekleri birkaç şeyi aydınlatıyor.

November 23, 2017