Back to Question Center
0

Semalt'tan Yararlı İpuçları Gmail Hesabınızdaki İstenmeyen E-postaları Nasıl Engellenir

1 answers:

Gmail hesabınızdan istenmeyen veya sahte e-postalar almak biraz rahatsızlık verebilir. Gmail, kötü amaçlı e-posta listelerinden ve belirli gönderenlerden kaynaklanan spam e-postaları önlemek için verimli filtreler öne sürdü. Spam e-postaları alıyorsanız, Gmail, sahte postaları sürekli olarak engellemenizi kolaylaştırır.

Semalt uzmanı Ross Barber, geçtiğimiz yıllarda spam gönderenlerin ve saldırganların komut dosyası kullanan e-postaları son kullanıcı bilgisayarlarından çalmak için kullandığını söylüyor. Gmail hesabınızdaki sahte bir e-postayı tıklarsanız, bilgisayar korsanlarının finansal bilgilerinizi ve şifrelerini hızla alabilecekleri kötü niyetli bir web sitesine yönlendirilebilirsiniz - inside grain storage. Uzun vadede, spam gönderenler, bir reklam ücreti olarak kuruluşlar tarafından kendilerine ödenen gerçek para kazanıyor. İstenmeyen e-postaların çevrimiçi kampanyanızı veya operasyonlarınızı etkileyen temel bir sorun olması gerekmez. Hesabınıza gönderilen istenmeyen e-postaların sayısını en aza indirgeyerek sahte e-postaların yalnızca küçük bir sıkıntı haline gelmesine izin verin.

Spam filtreleri kullanarak Gmail hesabınızdaki kullanıcıların engellemesi

Gmail hesabınızdaki spam e-postaların önlenmesiyle ilgili olarak, spam filtrelerini kullanmak ilk tercihiniz olmalı. Spam filtreleri, istenmeyen e-postaların çoğunun nereden geldiğini, sahte e-postaların teknik öğelerini, e-postanın kapsadığı kapsamı ve istenmeyen e-postaları alan toplam kişi sayısını belirtir.

Belirli göndericilerden kaynaklanan rahatsız edici ve sahte e-postaları Gmail hesabınıza geçmesini engellemek için, gönderenleri Gmail engelleme listenize eklemeniz yeterlidir İstenmeyen e-postaları aldıktan sonra 'aşağı okunu işaretleyin ve tıklayın 'sahte e-postanın sağ üst köşesinde görüntülenir.

Aşağı okunu tıkladıktan sonra görüntülenen seçenekler arasından seçim yapın ve 'Göndereni Engelle' seçeneğini tıklayın. Gelecekte, engellenen gönderenden gelen istenmeyen e-postaların tümü otomatik olarak 'gereksiz' klasörüne aktarılır. Şans eseri, Gmail size yanlışlıkla kilitlenen göndericilerin blokajını kaldırma şansı verir.

Spam e-postalarının bildiriminde kullanılan hileler

Spam e-postalarınızı Gmail hesabınızda algıladığınızda, panik yapmak zorunda kalmazsınız. E-postaların listesinde bulunan onay işaretini tıklamak veya filtreler kullanmak en iyi çözümü sunar. Google, spam filtresini hassaslaştırmak ve daha iyi hale getirmek için son kullanıcılar tarafından açılmış raporları kullanır. Spam filtreleri, şimdiye kadarki en iyi sonuçları sunar. Bununla birlikte, bazı gereksiz e-postalar her zaman Gmail hesabınıza geçmenin bir yolunu bulur. Hesabınıza alınan önemsiz e-postaları bildirmek için, alınan önemsiz postanın sağ üst köşesinde görüntülenen 'aşağı ok' seçeneğini tıklayın.

Aşağı okun altındaki seçenekler listesini aşağı kaydırın ve 'Spam olarak bildir' seçeneğini tıklayın. Mesajları ve e-postaları işaretledikten veya raporladıktan sonra önemsiz içerik "önemsiz klasöre" gönderilir. İstenmeyen e-postaları Gmail'e engellemeye devam edin ve spam göndericilerin ve saldırganların size gönderdiği önemsiz dosyaların sayısını en aza indirin.

Gmail, Gmail hesabınızın güvenliğini çok ciddiye alır. Gelen kutunuzun önemsiz dosyalar ve istenmeyen e-postalarla aşırı yüklenmesine izin vermeyin. Belirli göndericilerden sahte e-postalar almaktan kaçının, bunları engelleme listenize ekleyin. Engelleme listesine eklenen engelleyen göndericilerin yanlışlıkla 'aşağı ok' düğmesini tıklayıp 'engelini kaldır' seçeneğini tıklayarak yapılabilir.

November 26, 2017