Back to Question Center
0

Semalt'ten Uygulama: Mobil Malware'i Kaçınma

1 answers:

Mobil aygıtlar, kötü amaçlı yazılım söz konusu olduğunda PC'ler kadar acı çekmeyebilir. Ancak, kullanılan akıllı telefonların sayısı artmaya devam ediyor. Bu cihazlardaki kişisel bilgilerin miktarı da artar, bu da siber suçlulara sömürmek için potansiyel bir alan sunduğu anlamına gelir. Kötü amaçlı yazılım sadece kullanıcı deneyimini etkilemekle kalmaz, dolandırıcılık ve kimlik hırsızlığıyla ilgili sorunları da beraberinde getirir - ego twist battery best price.

Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Julia Vashneva, kullanıcıların mobil cihaz güvenliğini PC'leriyle aynı dikkatle, onları zararlı yazılım tehditlerinden uzak tutmak için kullanmaları gerektiğini hatırlatıyor. Ayrıca kullanıcının kötü amaçlı yazılım, Truva atı ve virüs bulaşmasını önleyebileceği başka yollar da vardır.

Güvenilen Kaynaklar

Kullanıcılar cihazları için üçüncü taraf uygulamaları tercih etmeye başladığında, mobil cihazlarını riske atıyorlar. Bunun nedeni, Google ve Apple gibi şirketlerin çevrimiçi mağazalar için katı güvenlik altyapısına sahip olmasıdır. Üçüncü taraf tacirleri, resmi mağazalardan başka şekilde kullanılamayan daha ucuz uygulamalar ve yazılımlar sunar. İnsanlar bilmiyorlar ki, virüsleri ve diğer zararlı içerikleri de içerebilirler, bu yüzden fiyatları indirmek için onları çekmek için düşüktür. Kullanıcılar, yazılımları güvenilir kaynaklardan indirmeye bağlı kaldıklarını anlamalıdır. Ayrıca, ziyaret edilen web siteleri aynı zamanda kötü amaçlı yazılım, virüs ve Truva Atları kaynağı olabilir. Bu nedenle, güvenilir web adreslerine bağlı kalın.

izinleri

Mobil işletim sistemleri, aygıtın güvenli kalmasını sağlamak için yeterli güvenlik protokolünü yerleştirmiştir. Cihaz özelliklerine erişmeye çalışan şüpheli içerik, kullanıcının kirli işi için izin gerektirir. Kullanıcılar, belirli verilere erişmek için izin talep eden uygulamalara ve yazılımlara dikkat etmelidir. Görevlerini yerine getirirken bilginin faydalı olmasını isteyip istemediğinizi her zaman düşünün. Uygulama, çok fazla veriye erişmeye, veri erişimi engelliyor ve daha az invaziv bir yazılım arıyor.

Güvenlik Yazılımı

İnsanlar, hiçbir koruması olmayan bir dizüstü bilgisayarı veya bir PC'yi kullanmak için neredeyse imkansız buluyorlar. Bununla birlikte, mobil cihazlar söz konusu olduğunda cihazlarını koruma yazılımı ile güvence altına almaya biraz gevşek olurlar. Birçok kişi akıllı telefonlarında kişisel bilgilerini saklamayı tercih etmektedir. Bilmediği şey, bunların% 96'sında güvenlik yazılımı önceden kurulu değil. Buna rağmen, mobil cihaz mağazalarında bulunan ve sorunu hafifletmeye yardımcı olan ücretsiz olan indirilebilir yazılımların sayısı çok fazladır.

Mobil Uygulamaları Düzenli Olarak Kontrol Edin

Herhangi bir yeni uygulama veya yazılım indirebilmeden veya eklemeden önce, kurulu olanları veya yazılım güncellemelerini kontrol edin. Böylece, saldırganların aygıt uygulamalarının eski sürümlerinde bulunan güvenlik açıklarından yararlanmamalarını sağlar. Geliştiriciler, hatalar ve önceki sürümlerden gelen hatalar için yamalarla birlikte gelen güncellemeleri yayınladı. Bunu yaparken, uygulamaların nasıl çalıştığına bakın. Çalışmaya devam eden bir uygulama ve veri kullanımında bir artış olması durumunda, siber suçluların cihazı daha önce enfekte etmiş olma ihtimalleri yüksektir.

Değerlendirme Yardım

Uygulama incelemeleri, diğer kullanıcıların kullandıktan sonra yapabilecekleri sorunları içerir. İncelemeler, hangi yazılımın indirileceğini mobil cihaz kullanıcısına rehberlik etmelidir.

November 23, 2017