Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Basit bir WordPress Eklentisi Nasıl Oluşturulur?

1 answers:

Özel bir WordPress eklentisi oluşturmak kolaydır. Çoğu kişi bu yönü kendi değişikliklerini ve birçok gereksinimi ele yararlı bulabilir. Eklentiler, web sitenizin çalışma biçimini değiştiren PHP kod parçalarıdır. Bu kodu oluşturmak ve web sitesinin ana kodunu değiştirmek zorunda kalmadan WordPress web sitenize eklemek mümkündür. Bazı durumlarda, sitenize hazır bir ticari eklentisi olmayan benzersiz bir özellik eklemeniz gerekebilir - planning gestion personnel gratuit excel.

Semalt 'den önde gelen bir uzman olan Andrew Dyhan tarafından sağlanan bu SEO makalesinde, özel WordPress eklentinizi nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz.

WordPress eklentisinin temel yapısı

Bu SEO rehberinde, bir WordPress eklentisi oluşturma üzerine odaklanacağız. Bu, içinde bazı talimatlar içeren basit bir PHP dosyasıdır. Benim SEO görüşümde, bir klasör oluşturmak ve PHP dosyasını içine koymak her zaman iyidir. Bu klasör eklentideki adla benzer bir ad içermelidir. Bu dosyayı oluşturduktan sonra, sunucunun ana bilgisayarındaki wp-content / plugins klasörüne yüklemek esastır. Bir eklentinin birkaç temel özelliği vardır. Örneğin, başlık vardır.

WordPress eklenti üstbilgisi

Basit bir üstbilgi, WordPress'in tanıyabileceği küçük bir işlevsel yapıya sahiptir. Örneğin, şu özelliklere sahiptir:

Plugin Adı: Yeni Eklentimiz

Bu, WordPress içerik yönetim sistemi ile uyumlu bir eklenti üstbilgisinin en basit biçimidir. Bu adımı uygulayarak, WordPress eklentileri alanınızda etkinleştirebileceğiniz bir çalışan eklenti elde edin. Bununla birlikte, üzerinde herhangi bir işlev yoktur. Dolayısıyla, web sitenizin herhangi bir işlevselliğini değiştirmez. Başlık, yazar, açıklama, sürüm gibi bazı diğer bilgileri de içerebilir. Bu bilgilerin bir kısmı gelecekteki gelişimsel amaçlar için gerekli olabilir.

Eklentinin geri kalanı

Eklentinize koyabileceğiniz talimatların sınırı yoktur. Bununla birlikte, bir inşaat stratejisi olarak web sitenizin tepkisini dikkate almak esastır. Çok fazla kod koymak sitenizi büyük ölçüde değiştirebilir. Eklentinizi ihtiyaç duyduğunuz kadar değiştirebilirsiniz. Bu, herhangi bir tema gibi değiştirebileceğiniz basit bir PHP dosyasıdır, functions.php dosyanıza yapabileceğiniz herhangi bir değişiklik. Temel bir noktadan, bir WordPress web sitesinde koyabileceğiniz değişiklikleri en aza indirgemek çok önemlidir. Örneğin, bu snippet'i, web sitemin bir sayfayı başka bir web sitesine, hatta tamamen yeni bir web sitesinde yönlendirmesine yardımcı olmak için kullanabilirim;

işlev my_custom_redirect () {

genel $ mesaj,

if (is_page () || is_object ($ post)) {

if ($ redirect = get_post_meta ($ post-> kimlik, 'redirect', true)) {

wp_redirect ($ yönlendirme);

çıkış

add_action ('get_header', 'my_custom_redirect');

Bu snippet'in basit bir işlevi vardır. Herhangi bir sayfaya özel meta eklemenize izin verebilir. Ayrıca, farklı bir URL kullanarak özel bir 'yönlendirme' eklemenize yardımcı olabilir. Önceki üstbilgimde, tüm eklenti şöyle görünür:

/ *

Plugin Adı: Yeni Eklentimiz

işlev my_custom_redirect () {

genel $ mesaj,

if (is_page () || is_object ($ post)) {

if ($ redirect = get_post_meta ($ post-> kimlik, 'redirect', true))

wp_redirect ($ yönlendirme);

çıkış;

add_action ('get_header', 'my_custom_redirect');

Özel bir WordPress eklentisi oluşturmak o kadar kolaydır. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi, sayfaları yönlendirebilecek bir eklenti oluşturduk. Ayrıca, WordPress web sitenizde farklı işlevler gerçekleştirmek için farklı bir PHP kodu satırı ekleyebilirsiniz.

November 26, 2017