Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Botnets'den Nasıl Güvenli Kalabilirsiniz?

1 answers:

Şeylerin İnternet'i (IoT), farklı cihazları ve nesneleri internete bağlamaktan sorumlu nispeten yeni bir teknolojidir. Ayrıca, bilgisayarınızın veya mobil aygıtınızın düzgün çalışması için yararlı bilgiler de sağlar. Rekabetçi ürünler yarışında, kullanıcılar ve üreticiler botnet'ler de dahil olmak üzere bazı tehlikeli teknikler geliştirdiler.

Semalt 'ten üst düzey bir uzman olan Artem Abgarian, botnet'lerin merkezi bir sunucu veya sistem tarafından kontrol edilen bir İnternet bağlantılı bilgisayar veya mobil cihazlar grubu olduğuna odaklanmaktadır. Bu terim, çoğunlukla belirli saldırılara, özellikle Dağıtılmış Hizmet Reddine (DDoS saldırılarına) karşı konjesif olarak kullanılmaktadır - наполнитель для мягкой мебели купить.

Bilgisayar korsanlarının faaliyetleri nasıl gerçekleştirilir?

Botnet'ler ve yüzlerce ila binlerce virüslü bilgisayar yardımıyla, bilgisayar korsanları IP adresinizi kolayca izleyebilir. Sahte ve sahte kullanıcıları ayırt etmek için benzersiz IP adreslerini kullanıyorlar. Benzersiz bilgisayar aygıtlarını ve IP adreslerini bulduklarında, bir sonraki hedef bu aygıtları bulaştırmak ve böylece belirli görevlerini yerine getirmeleri.

Tehlike 1: Bilgilerinizi çalın

Things of Internet, kişisel bilgilerinizi ve özel verilerinizi kolayca çalabilir. Kötü örümcekler olsun olmasın, faaliyetlerinizi sessizce izlerler. Sisteminizden çıkış yaptıktan sonra hemen işlevlerini yerine getirmeye başlarlar ve cihazınızı hemen çalınırlar.

Tehlike 2: Özellikle bilgisayarlar için ucuz cihazlar

Piyasalar ucuz ve ucuz bilgisayar ve mobil cihazlar, web kameraları, termostatlar, yoga paspasları, kızartma tavaları ve bebek monitörleri ile dolup taşmaktadır. Markaya uymayan herhangi bir şey satın almamanız gerekir; bu, tek veya bilinmeyen bir markaya aittir. Bunun nedeni, bu tür cihazlarla çeşitli tehlikelerle bağlantılı olmasıdır. Botnet'lerin bilgiyi tehlikeye atarak onları kurbanlar haline getirmesi muhtemeldir. Bütün bu cihazlar internete bağlanacak ve benzersiz IP'lerine sahip olacaklardır. Az veya çok güvenlik ile cihazlarınıza erişiminizi kaybedebilirsiniz ve bilgisayar korsanları hemen kullanıcı adınızı ve şifrelerini çalabilir.

Tehlike 3: Dahili güvenlik yok - cihazınıza erişim yok

Kötü amaçlı yazılımdan koruma programı veya antivirüs yazılımı yüklemek esastır. Faaliyetlerinizi çevrimiçi olarak düzenli olarak izlemeli ve bazı yedekleme dosyalarını muhafaza ettirmelisiniz. Güvenlik yamalarınıza göz kulak olun ve onları güncel tutmaya devam edin. Ayrıca, kimsenin kolayca tahmin edemeyeceği şekilde, büyük ve küçük harfli güçlü bir şifreye sahip olmanız gerekir. 2016 yılına geri dönün, botnet'ler, çok sayıda cihazı, yalnızca şifrelerinin kolayca tahmin edildiği için tehlikeye attı. Ortalama on bin IoT cihazı ele geçirildi ve bakım için İnternet altyapı sağlayıcılarına teslim edildi. Twitter ve Netflix gibi web sitelerine bile saldırı düzenlendi ve suçlar işledikten sonra bilgisayar korsanları internette kayboldu.

Bu görevleri yerine getiren botnet'ler, Mirai olarak bilinen belirli bir kötü amaçlı yazılım ile oluşturuldu. Bu zararlı yazılım, çok sayıda cihazın özel verilerini ve şifrelerini çalmaktan sorumludur. Bir dehanın kötü amaçlı yazılımı değildi, bu yüzden önlem alınması kolay oldu. DDoS saldırıları, botlar ve örümcekler kadar yaygın ve sıktır. Kullanıcıları dolandırıcılık reklamlarını tıklamalarını ve bağlı siteleri kontrol etmelerini isteyen bilgisayar ve mobil cihazlara nüfuz ediyorlar.

November 26, 2017