Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı, Google Analytics'i Gürültünden Nasil Bedava Edecegini Bilir

1 answers:

Google Analytics'in metodolojik denetimlerini yapmak çok önemlidir. Devam edersek, Semalt 'dan üst düzey bir uzman olan Ivan Konovalov, bazı temel filtrelerle gürültünün nasıl giderileceğini anlatacaktır.

Google Analytics, web sitelerinizle ilgili fikir sahibi olmak ve değerli bilgiler edinmek için en güçlü platformlardan biridir - nuxe-huile. Hepsi doğrudan veya dolaylı olarak işletmenizin büyümesini etkileyebilir. Bazı takım elbiseleri kazmadan önce, bazı önemli kararlar almalı ve gürültüyü ortadan kaldırmak için güvenilir kaynakları seçmelisiniz.

Google Analytics'teki gürültünün filtrelenmesinin önemli olduğunu söylemek güvenlidir. Verilerinizde sıklıkla bazı değişiklikler yapmanız ve gürültüyü filtrelemenin bazı yollarını bulmanız gerekir. Ayrıca, sitenizin hangi trafik trafiğini aldığını ve kalitesini nasıl koruyacağınızı öğrenmelisiniz. Birkaç web sitesi hazırlamak kolaydır, ancak web sitenizin kaliteli isabet aldığından emin olmak için çok sayıda görünümü ele almak daha zordur. Ayrıca, hesap yapılarıyla uğraşmak ve bu konuda bir başkasının yardımına ihtiyacı bulunmak zor olabilir. Bununla birlikte, bazı şeyler hepimiz için önemlidir.

Google Analytics filtrelerinin tanıtımı

Google Analytics Filtreleri adından da anlaşılacağı üzere bize veriyi değiştirme ve sınırlandırma yöntemleri sunar. Genellikle, bu, sayfa görüntüleme bölümünde görüntülenebilir. Google Analytics'in, kullanıcılarının en çok istedikleri şekilde birden fazla filtre oluşturmasına izin veren kendi arayüzü vardır. Her filtrenin özellikleri vardır ve filtreler kullanılır. Belirli verileri hariç tutabilir veya ekleyebilirsiniz. Artı, Filtre Bölümlerini Atla bölümlerinde belirttikleri siparişlere göre konuşlandırılmış özel filtreler de oluşturabilirsiniz.

Temel filtreler ile gürültü giderme hizmetleri

Gelen ve giden verileri etkilediğinden görüşlere filtreler uygulamak önemlidir. Filtre uygulanmış dosyaları ve bilgileri bir yere bilgisayarınızdan geri yükleyebilirsiniz.

Fakat bunu yapmadan önce, şu şeyleri aklınızda bulundurmanız gerekir:

1. Dahili bir IP filtre hariç

Trafiğinizin kalitesini sağlamak için kuruluşunuzdan görüşleri ortadan kaldırmanız gerekir. Kurulan hemen hemen tüm işletmeler bunu yapar ve şimdi ve sonra verilerini değiştirir. Doğrudan ofisten gelen ziyaretler dış kaynaklardan gelen ziyaretlerden çok daha farklıdır. Dahili IP adreslerini Google Analytics'teki görünüm bölümünden hariç tutabilirsiniz. Birkaç IP adresi bulunan ağlara farklı filtreler uygulamak da mümkündür. Web siteniz nispeten genişse ve Google Yöneticisi özelliğini kullanırsanız Google Yönetici'de belirli kurallar ve makrolar ile değiştirilmiş web sitelerinize görüntü göndermeyi durdurmanız gerekir.

2. Kük harf filtreler ve bir kampanya özelliği

Kampanyalarda küçük harf filtreleri ve kalite sonuçları için niteliklerini zorlamalısınız. Web siteleri kampanyası için özel bir URL oluşturmak için bir etiketleme parametresi kullandığınızda, her parametreyi hedef kitle türüne ve bunun için oluşturulmuş filtreye göre adlandırmalısınız. Örneğin, bir filtreyi LinkedIn olarak adlandırabilir ve doğrudan o sosyal medya sitesinden trafik almaya başlayabilirsiniz.

Sonuç

Bunlar gürültüyü gidermek için bazı çok temel filtre fikirleridir. Umarım, bu fikirlerden yeterli bilgi edinebilir ve web sitenizin kalitesini ve güvenilirliğini koruyabilirsiniz.

November 24, 2017