Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: IoT Ve Reaper Botnet'leri Ve Bunlarla İlgili Riskler

1 answers:

Orak makinesi botnet'leri, DDOS (Hizmetlerin Dağıtılmış Reddi) gibi bazı çevrimiçi hizmetleri indirmek ve hedeflemek için kullanılır. Ayrıca, çok sayıda spam kampanyası da yapıyorlar. Kullanıcılar, orak makinesi botnet'lerinin bilgisayarlarına bulaşmasını önermezler; spam gönderenler, daha sonra kimlik hırsızlığı dolandırıcılığı için kullanılan kişisel verilerinizi çalması kolay.

Nik Chaykovskiy, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, en kötü şeyin siber suçluların botnet oluşturup çevrimiçi teklif sahiplerine sattıklarını açıklıyor - transportversicherung beim umzug. Daha sonra botnet'leri tüm dünyadaki bazı siberler için kullanıyorlar. IoT botnet'leri, yönlendiriciler, DVR, kameralar, giyilebilir cihazlar ve çeşitli gömülü teknolojiler de dahil olmak üzere tehlikeye atılmış cihazların koleksiyonlarıdır. Çoğunlukla virüs bulaştı ve saldırganların çevrimdışı ve çevrimiçi olarak farklı görevleri kontrol etmesine ve yürütmesine izin veriyor. Tüm IoT cihazlarında düşük güvenlik seçenekleri ve öngörülebilir kimlik bilgileri, tehlikeli yönetici girişleri ve uzaktan erişim için paylaşılan portlar gibi özellikler bulunur. Bilgisayar korsanlarının ağırlıklı olarak kaba kuvvet girişleri yoluyla cihazlardan ödün vermesi ve açık limanlardan veya savunmasız servislerden farklı zararlı yazılım enjekte etmesi.

Bilgisayarınız IoT'un bir parçası mı yoksa ormancılığın botnet'ler mi

Bilgisayarınızın bir botun parçası olup olmadığını bulmak kolaydır ve cihazınızın performansı üzerindeki etkisini de değerlendirebilirsiniz. Bir bilgisayar botnet parçası olduğunda, yavaş çalışır ve talimatlarınıza göre davranmaz. Üstelik, web siteleri düzgün şekilde yüklenmiyor ve işletim sistemleriniz çok sayıda sorgu ile aşırı yüklendiler.

Bu botnet'ler nasıl çalışır?

Orak makinesi botnet'lerine ve IoT'ye belirli görevleri yerine getirmesi talimatı verilmektedir. Temelde kredi kartı bilgileri gibi kişisel bilgileri çalmaktan sorumludurlar ve sessiz davranışlarından dolayı kullanıcılar tarafından görünmeyebilirler. Botmaster olarak bilinen bilgisayar korsanları, çoğunlukla bu botnet'leri kullanır. Komuta ve kontrol sunucuları, botnet'leri indirmek içindir.

Aşağıdaki riskler bu botnet'lerle ilişkilidir.

1. Bunlar meşru gibi davranıyor ve sizi şüpheli etkinliklere karıştıracaktır:

Botnet'lerle ilgili riskler, kötü niyetli programların ve internetteki şüpheli etkinliklerin riskleri ile aynıdır. Örneğin, botnet'ler kişisel bilgilerinizi çalmak ve kredi kartı bilgilerinize erişmek için tasarlanmıştır. Onlar da entelektüel özellikleri, planları ve şifreler erişmek ve bazen yan sitelerde kendi linklere tıklamanız zorlar. Bilgisayarınıza bulaştırdıktan sonra artık gereksinimleriniz gibi davranmayacağını, bir hacker tarafından atanan görevleri yerine getireceğini anlamalısınız.

2. Kişisel ve kurumsal bilgisayar ile mobil cihazlar arasında bir çizgi yoktur:

Kurumsal ve kişisel bilgisayarlar arasındaki çizgi bulanık. Hepimiz botnet malware'in kurbanları olabilir ve onlardan kurtulmanın tek yolu anti-malware programlarını yüklemektir. İnternetteki güvenliğinizi sağlamak için botnet malware'ini tanımlamak ve durdurmak yeterlidir. Teknolojik açıdan botnet'ler, kötü amaçlı yazılımdan veya virüsten koruma programları ile durdurulabilir. Ağ trafiğindeki enfeksiyonları durdurabilir ve yakında onlardan kurtulabiliriz.

November 26, 2017