Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Nasıl Trojan Botnet kurtulun için

1 answers:

Güvenlik önlemleri gerçekçi ve güvenilir değilse, Trojan botnet'i yayılır. Oldukça anlayışlı kullanıcılar, masum gibi davranıyor ve bazı çevrimiçi işlemlerde yer almanızı isteyen bilinmeyen gönderenlerden ekler alabilir. Bunun için, güvenli olmayan belirli linkleri tıklamanızı istiyorlar. Trojan enfeksiyonları çoğunlukla bu şüpheli ekler veya bağlantılar vasıtasıyla yayılır. Sisteminizde kurulu olan ve zombi gibi görünen bot ajanlarını içerirler - network security auditing checklist. Semaltt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Jack Miller, sistemlerin belirli bir rootkit veya Truva atından etkilenip etkilenmediği veya kötü niyetli kodların bilgisayar sistemlerine girdiği ve bilgisayar sistemlerine girdiği zaman Trojan botnet vakalarının çoğunun rapor edildiğini söylüyor hafızasının bir parçası.

Bu enfeksiyonlar nasıl yayılır?

Tıpkı diğer programlarda olduğu gibi, Trojan botnetleri de rastgele yayılmış ve çok sayıda bilgisayar cihazından ödün vermiştir. Bu programlar, bilgisayarınızın bir parçası haline gelir ve aktif olarak bazı yasadışı görevlerde bulunduklarını bilmenizi saklamazlar. Çoğu parça için Trojan botnet'leri ve enfeksiyonları cihazınızda yapılandırma girdileri oluşturur ve genel performansını ve işlevselliğini tehlikeye atar.

Sisteminizden Trojan botnet'lerini nasıl silebilirsiniz

Ne yazık ki, Trojan botnet'lerinin ve diğer botların gelmesini önlemenin bir yolu yoktur, ancak bunları beş farklı yolla bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.

Prosedür №1: Autorun'ları Kullan

Şans eseri, bazı programlar ve araçlar Trojan botnet'lerini büyük oranda azaltmanıza izin verir. Sysinternals veya Autoruns kullanmanızı öneririz .İkisi de çok iyi programlardır ve kurulumu kolaydır. yüklendiyse, mümkün olan en kısa sürede aktarmayı unutmamalısınız.Bu program tüm Trojan botnetlerini ve geleneksel botları listeler ve bunları sisteminizden kaldırmanıza yardımcı olur.

Prosedür №2: Önbelleği boşaltın

Bu programı yükledikten sonra önbelleğinizi temizlemeyi unutmayın. Bırak burada sana size Trojan botnet'lerinin çoğunun parçalarını çıkardığınızda bile geride bıraktıklarını söyleyeyim. Böylece önbelleği temizleyerek tüm parçalarının da kaldırılmasını sağlayacak ve diğer güvenlik önlemleri için koşmanız gerekmiyor.

Prosedür №3: Antivirüs veya anti-Trojan programları yükleyin ve güncelleyin

Antivirüs ve anti-trojan programları yüklemeyi ve onları her gün güncelletmeyi unutmayınız. Bu programlar, tüm Trojan botnet'lerini kaldırmanıza yardımcı olur ve DoS saldırıları da büyük ölçüde engellenebilir. Güvenlik yamalarınızı güncel tuttuğunuzdan ve ekstra özellikler ve özellikler için ücretli sürümlerini satın alma konusunda tereddüt duymadığınızdan emin olun.

Tavsiye edilen antivirüs programlar ve antivirus araçlar

Deneyebileceğiniz en güvenilir antivirüs programları Kaspersky, ESET Nod32, Avast, AVG, BitDefender, Antivir ve Trend Micro'dur. Malware önleme programlarına Malwarebytes, Emsisoft ve Zemana dahildir. Birkaç dakika içinde Trojan botnet'lerinden kurtulmak için bu antivirüs veya anti-malware programlarından herhangi birini indirebilir ve ayıklayabilirsiniz. Hepsinde Trojan kötü amaçlı yazılımların sisteminize nasıl zararlı olduğuna ilişkin bilgi bulunur ve bilgisayarınızı her açtığınızda taramayı çalıştırmayı unutmamalısınız.

November 26, 2017