Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: WordPress Plugin Yönergesi

1 answers:

Eklentiler, web sitenize işlevsellik kazandıran bu PHP kod parçacıklarıdır. Amatör kodlayıcılar için insanlar bu kodu, temanın çekirdek kodunu değiştirmek zorunda kalmadan mevcut tema özelliklerini eklemek için kullanıyorlar. Eklentiler, özel gönderilerin oluşturulmasında yardımcı olur, veritabanı girdilerini yönetir, makalelerinizi izler ve bir "CDN" sunucusuna öğe klasörleri ekler - dedicated servers canadian. Örneğin, Amazon Affiliate e-Ticaret web sitelerini çalıştıran kişiler bu özelliklerden yararlanma potansiyeline sahiptir. Bazı durumlarda, sitenize özgü bir gereksinimi çözmek için kişisel bir eklentiye ihtiyacınız olabilir.

Bir tema, bir sitenin düzenini ve görünümünü değiştirdiğinden, eklentiler özellik işlevlerini geliştirir. Temalar işlevlerini functions.php dosyası klasöründe gerçekleştirir. Eklentilerle eklentiler klasörünüze ekleyebilirsiniz. WordPress dosya sistemi ve PHP kodlamanın temel bilgisi olan bir kişi özel bir eklenti oluşturabilir. Bu SEO makalesinde, eklentinizi nasıl oluşturacağınızı öğrenebilirsiniz.

Semalt 'ın önde gelen uzmanlarından Andrew Dyhan, bir eklenti kullanmak için öncelikle onu yüklemeniz ve aktive etmeniz gerektiğini garanti eder.

WordPress eklentileri nasıl çalışır

Eklentiler basit PHP pasajlarıdır. Tema gibi, bunlar web sitenizin dizininde bir yerde bulunan PHP dosyalarıdır. Bir eklenti oluşturmak için, wp-content / plugins klasörüne gitmeniz gerekiyor. Buradan, bir klasör adı oluşturun ve bir PHP dosyası yerleştirin. Tüm bu eşyaların benzer bir adı olmalıdır. Buradan ilk WordPress eklentisini yapabilirsiniz.

Bir eklenti bir başlık gerektirir. Bir başlık, eklentinin ilk kısmıdır. Eklentinin yazar adı, sürümü, adı ve açıklaması gibi özel bilgiler içerir. Bir metin editörü kullanarak, WordPress web sitenize kodlar ve snippet'ler ekleyebilirsiniz. Örneğin, eklentimizin 'Bizim Örnek Eklentisi' ismimiz olduğunu varsayarsak kodu kullanabilirsiniz:

Plugin Adı: Örnek Eklentimiz

Plugin URI: http: // Our-Sample-Plugin.com

Açıklama: nasıl yapıldığını test etmek için bir eklenti

Sürüm: 1. 2

Yazar: Mr. Plugin

Yazar URI: https://oursampleplugin.com

Lisans: GPL2

Bu eklenti tamamlandı. Web sitenizdeki veritabanında etkinleştirmek mümkündür. Bununla birlikte, üzerinde herhangi bir işlev içermiyor. Dolayısıyla herhangi bir özellik elde edilemez. Çalışması için bu eklentinin işlev satırlarını eklemeniz gerekir. Arka plan programlamanızda, kod parçalarını bedenine ekleyebilir ve bu eklentiyi web sitenizde belirli bir rol gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, bu eklentinin görünümleri almasını isteyebilirsiniz. Bu durumda eklentiniz şöyle görünebilir:

/ *

Plugin Adı: Örnek Eklentimiz

Plugin URI: http: // Our-Sample-Plugin.com

Açıklama: nasıl yapıldığını test etmek için bir eklenti

Versiyon: 1.2

Yazar: Mr. Plugin

Yazar URI: https://oursampleplugin.com

Lisans: GPL2

* / function awepop_get_view_count () {

genel $ mesaj,

$ current_views = get_post_meta ($ posta-> kimlik, "awepop_views", true);

if (! Isset ($ current_views) VEYA boş ($ current_views) OR! Is_numeric ($ current_views)) {

$ current_views = 0;

}

return $ current_views;

}>

Bu, sayfa görüntülerini alıp gösterebilen eksiksiz bir WordPress eklentisidir. Bir eklentiye ekleyebileceğiniz işlevlere komut sınırlaması yoktur. Sonunda, eklentinizi WordPress'e yüklemeniz ve yüklemeniz gerekiyor. Buradan WordPress eklentinizi aktif hale getirebilirsiniz.

November 26, 2017