Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Yalnızca Mobil Trafiği Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

1 answers:

Google Analytics profil filtreleri birçok açıdan avantajlıdır. İlk ve en önemli avantaj, gereksinimlerimize ve parametre türüne göre raporlarımızdan verileri ekleyebilir veya hariç tutabiliriz.

Mobil trafikte, bazı belirli alanlarda veya belirli bir yerde veri görüntülemek veya ortadan kaldırmak isteyebilirsiniz - persistenza della memoria quadro. Semalt 'in önde gelen uzmanlarından Oliver King, tüm bu şeylerin Google Analytics hesabınızla kolayca yapılabileceğini garanti eder.

Google'ın profil filtresi, Google Analytics kontrol panelindeki verileri değiştirmek veya sınırlamak için kullanılan belirli bir filtre olarak tanımlanabilir. Böylece, verilerinizde değişiklikler yapmanız ve sitenizin internetteki güvenilirliğini ve güvenilirliğini sağlamanız mümkündür.

Diğer bir deyişle, Google Analytics profil filtrelerinin, trafiğinizin kaynakları ve IP adresleri hakkında doğru verileri ve güvenilir bilgileri gösteren bir raporlar grubunun oluşturulmasına yardımcı olabileceğini söyleyebiliriz. Görüşlerinizi kişisel bilgisayarınızdan veya mobil cihazlardan alsanız da, profil filtreleri size yalnızca güvenilir bilgiler sağlayacaktır. Google Analytics profil filtrelerini, bunları tamamen oluşturduktan sonra çeşitli durumlarda uygulamak mümkündür.

Adım 1 - Ana profiliniz olmalıdır

İlk adım, başlamadan önce bir ana profile sahip olmaktır.Henüz bu profili oluşturmadıysanız, sitenizin trafiğinin nereden geldiğine dair bir fikir edinemezsiniz. Ana profiliniz web trafiğinizle ilgili tüm bilgileri ve zamanınızı nereye harcayacağınızı içerecektir.Google Analytics'i uzun süredir kullanıyorsanız, ana profil oluşturarak sitenizin etkinliklerini izlemenin zamanı geldi. kurmak ve size kaliteli sonuçlar verir.

Adım 2 - Yeni profil hazırlama

Durumda bir profil oluşturmadınız. Burada, profil filtrelerini anında nasıl oluşturacağınızı anlatacağız. Google Analytics hesabınızdaki Yönetici bölümünü tıklayın ve Başlarken Profiller sekmesini seçin, ardından Yeni Profil simgesini tıklayın.

Adım 3 - Profil filtresi oluşturma

Bir profil oluşturduktan ve tüm bölümlerini tamamladıktan sonraki adım, Mobil Kullanıcılar simgesini tıklamak ve Filtreler bölümünü tıklayarak filtreler oluşturmaktır. Buradan ihtiyaçlarınıza göre çeşitli filtreler oluşturabilir ve web sitenizin trafiğini ve kalitesini değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Google Analytics mobil filtrelenmiş profiller etkin

Yaklaşık üç yıl önce, Crazy Egg blogunu ziyaret eden çok sayıda trafik mobil cihazlar aracılığıyla gerçekleşti. En rahatsız edici şey, e-posta abonelerinin yalnızca yüzde altısı cep telefonlarını kullanarak web sitesini ziyaret etti. Dahası, mobil cihazlar, hemen çıkma oranı ve yerinde süre gibi alanlarda geride kalmıştı. Bu, siteyi ziyaret eden birçok kişinin olduğu anlamına gelir, ancak web sayfalarında yalnızca birkaç saniye geçirdiler. Böylece, şirket internetteki görünürlüğünü ve güvenilirliğini sağlamak için Google Analytics profil filtresini yeniden tasarlamayı ve yeniden yaratmayı tercih etti. Yeni duyarlı WordPress temaları, kullanıcıların kaliteli sonuçlar almalarını sağlamak için geliştirildi.

November 24, 2017