Back to Question Center
0

Semalt: WordPress'e Özel Siteye Özel Eklentiler

1 answers:

Kısa süre önce bir web sitesi kurduysanız, web sitesini özelleştirmeniz, ayarlarını değiştirmeniz ve siteye özel eklentileri kurmanız önemlidir. Çoğu durumda, insanlar site özgü eklentileri nasıl kullanacaklarını ve web sitelerinin davranışlarını etkileyebilecek PHP snippet'lerini nasıl yazacaklarını bilmiyorlar. Genel kural olarak, sitenize çekici ve profesyonel bir görünüm vermeyi garanti eden şeyler en üst düzeyde dikkat edilmesine ihtiyaç duyar ve eklentiler bir sitenin genel görünümünü değiştirmeye yardımcı olan ve kullanıcılar için daha kullanışlı ve yararlı olmasını sağlayan birincil şeylerdir - weevils grain silos.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Alexander Peresunko, burada bu konuda bazı yararlı konular ortaya koymaktadır.

Siteye özel eklenti kullanma:

Web sitenizin temasından memnunsanız, siteye özgü eklentilerin kullanımı kolaydır ve kolaylıkla bulunabilir. İzin verin, burada bu eklentilerin web sitenizin genel görünümüyle hiçbir ilgisi olmadığını söyleyeyim. Bunun yerine, web sitelerinin işlevlerini kontrol etme ve JavaScript ve CSS kodlarını içerirler. Tüm kodlar, sitenizin düzgün çalışması için ön şart olduğu için önemlidir. Siteye özel eklentiler için uygun olan bazı şeyler şunlardır:

1. Özel mesajların ve sınıfların kayıt edilmesi

2. Meta veriyi ve açıklamaları kaydetme ve ekleme

3. WordPress kontrol panelinin değiştirilmesi, sizin için kullanıcı dostu ve kullanışlı olmasını sağlıyor

4. Birden fazla ayar ve seçenek sayfası oluşturma

5. Dönüşüm pikselleri ve Google Analytics'i de içeren izleme kodlarını ekleme

6. Web sitenizin temasıyla ilgisi olmayan özel özellikleri oluşturma

7. Web sitenizde istediğiniz zaman veya eğilimler değiştiğinde değişiklik yapma

Siteye Özgü Eklentilerin Faydaları

Bu eklentilerle eklediğiniz kodlar, temayı değiştirdiğinizde bile iyi çalıştığı gibi siteye özel eklentilerin bir çok faydası vardır. Kodlarda hatalar olsa bile, mümkün kılmak için siteye özgü eklentileri sayesinde sitenizin performansına herhangi bir zarar gelmez.

Sitenize hangi eklentiyi eklemelisin?

Kod parçacıkları hakkında konuşurken, bunların temanızla değil, WordPress eklentinizle ilişkili olmadığından emin olun. Kullanıcılarınızı yeniden yönlendirmek için kod snippet'ini eklemelisiniz ve web sitenizin düzgün çalışması için onay kutuları eklemelisiniz. Siteye özel eklentiler, blog yayınlarınızın türlerini özelleştirmenize, makaleler arasında reklamlar yerleştirmenize ve sitenizin SEO'su boyunca bakım yapmanıza yardımcı olur.

Siteye özgü bir eklenti nasıl eklenir ve kodu nedir?

PHP snippet'inde herhangi bir şey yapıştırmak istemiyorsanız, siteye özgü eklentiler kendiliğinden kurulabilir veya belirli bir kod ekleyebilirsiniz. Editör bölümüne eklemeniz gereken kod şöyledir:


/ *

Plugin Başlığı: ABC Örnek Eklentisi

Plugin Açıklama: Tüm mesajlara / sayfalara mutlu sonlar ekler

* /

tanımlanmış ('ABSPATH') veya ölür ('Doğrudan dosya erişimi yok!');

// Yazı içeriğini değiştir

işlevi myplugin_filter_content ($ içerik) {

içeriğe geri dönün. 'Ve sonsuza kadar mutlu yaşadılar. Son.';

add_filters ('the_content', 'myplugin_filter_content');

Siteye özgü eklentinin yukarıdaki kodla iyi çalışmadığını düşünüyorsanız, WordPress eklenti dizininden indirip yüklemeli ve iş gereksinimlerinize göre düzenlemelisiniz.

November 26, 2017