Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Eklentileri - Kaç tane kullanmalısınız?

1 answers:

WordPress uygulamasıyla ilgili olarak büyük bir dünya nüfusuna hizmet eder. Orada en iyi CMS'lerden biridir. Birçok blog yazarı ve e-ticaret başlangıç ​​şirketi, WordPress ürününün sunduğu ürünlerin güvenilirliğinden dolayı düşünüyor. Ayrıca, WordPress web siteleri, web sitenizin gereksinimlerine uygun temalar ve özelleştirmelerle birlikte gelir. Bir kolay özelleştirme püf noktası eklentileri kullanmaktır - uriage creme lavante bebe 500ml. Eklentiler, web sitenizin yanıt verme biçimine değer katabilecek WordPress temanızın öğeleridir.

Eklentiler özellikle özel bir işleve ihtiyaç duyduğunuzda birçok yönden yardım eder. WordPress eklentilerinin çoğunun temaların bir parçası olduğunu unutmamalısınız. Temanızı değiştirdiğinizde veya değiştirdiğinizde değişiklikler kaybolabilir. Bununla birlikte, bazı siteye özgü WordPress eklentileri bu gibi durumlarda bazı kod pasajlarını kaldırabilir. Semalt 'in önde gelen bir uzmanı olan Alexander Peresunko, eklentilerin kullanımının temanın performansını etkileyebileceğini açıklıyor.

Kaç WordPress Eklentisi 'çok fazla'?

Yukarıda görüldüğü gibi, eklentiler şu anki WordPress sitenize işlevsellik kazandıran PHP kod parçacıklarıdır. Bununla birlikte, web sitenizi değiştirmeye devam ederken, sistemin yanıt verme süresi yavaşlayabilir. Ağır modifiye edilmiş web siteleri çok yavaş, kendi arama motoru sıralamalarını olumsuz etkilemektedir. Yukarıda göründüğü gibi, snippet'ler genel web sitesine kod satırları eklemek gibi çalışır. Bu bağlamda, bir site kodları arttırdığı için, yavaşlama eğilimi gösterir. Google, SERP'lerinde bir web sitesi yanıt vermeyi bir sıralama faktörü olarak kullanmaktadır.

Pratik bir örnekte, 30'dan fazla basit eklentiyi kullanıyorsanız, web sitenizin yanıt verme durumunu değiştirmeyebilir. Diğer durumlarda, sitenize çok fazla kod koymak, yanıt verme sürenizi tanımlar. Çok fazla pasaja sahip bir eklenti, birçok eklentiyi kullanan bir web sitesinde benzer bir etkiye sahip olabilir. Web sitesi kodu gibi, bir sitenin çalıştığı kod hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir.

En iyi eklentileri hangileridir?

WordPress eklentisi kullanma kararı size bağlı. Benzersiz bir efekt elde etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda, özel PHP eklentinizi oluşturmak zorunlu olabilir. Önceki makalelerde, basit eklentiler geliştirmenin birçok yolu vardır. WordPress dosya yapısının teknik bir bilgisine ihtiyacınız var. Benzer şekilde, bir PHP dosyasını basit bir not defterini kullanarak düzenlemeniz gerekebilir.

Eklentiler zorunlu bir seçenek değildir. Ancak, web sitenizi daha iyi hale getirebilecek bazı önemli eklentiler bulunmaktadır. Zorunlu WordPress eklentilerinden bazıları şunlardır:

WordPress SEO Yoast tarafından:

Sitelerini arama motoru görünürlüğü için optimize etmek isteyenler için, bu eklenti SEO'nun tüm önemli yönlerini içerir. Anahtar sözcük aramadan meta açıklama optimizasyonuna kadar insanların yararlı eklentileri oluşturduğu pek çok örnek var.

WP-DB Yöneticisi:

Bu, bir kişinin veritabanınızın önemli yönlerini yönetmesine yardımcı olan bir eklentidir. Örneğin, veritabanınızı ekleyebilir veya onarabilirsiniz. Ayrıca, bir şeyler ters giderse değişiklikleri geri alabilmek için web sitenizi yedekleyebilirsiniz.

W3 Toplam Önbellek:

Bu eklenti, web sitenizin trafik geliştirmesine yardımcı olabilir. Bir zamanlar ziyaret ettiği bir kullanıcıyı web sitenize daha fazla reklam vererek korumaya yardımcı olur.

November 26, 2017