Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Eklentileri Nasıl Çalışır?

1 answers:

Kendinize ait bir WordPress eklentisi oluşturmak o kadar da zor değildir ve sitenizin çeşitli sorunlarını çözebilir. Kodları kopyalamak, düzenlemek ve yapıştırmak, WordPress eklentilerinin nasıl çalıştığını ve functions.php dosyasında nasıl güncelleneceklerini anlamanız gerektiğinden yeterli değildir - burst.net windows vps review. Eklenti, sitenizi özelleştirmenin güvenli bir yoludur.

Semalt 'ten üst düzey bir uzman olan Jason Adler, WordPress eklentileriyle başlamanın çok kolay olduğunu ve nasıl çalıştığını biliyor olmanızı sağlar. Wordpress eklentileri, sitenizin düzenini, görünüşünü ve genel yükleme süresini değiştirebilen PHP betikleri veya kodlarıdır. Kancalarla eksiksiz bir işlevsellik sağlarlar ve bu nedenle WordPress eklentilerinin nasıl çalıştığını anlamak, her blog yazarı ve web yöneticisi için önemlidir. Tıpkı işlevsellik eklemek ve sitenize bakmak için temalar gerektiği gibi, WordPress eklentileri web sayfalarınızın performansını arttırır.

1. FTP web sitene ekle

Anlamanız gereken ilk şey, FTP'nin nasıl çalıştığıdır ve bu, Coda gibi belirli bir FTP programı kullanılarak yapılabilir. FTP hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız, bu adımı unutmanız ve bir sonraki adıma ilerlemenizi öneririz.

2. WordPress eklenti klasörüne gidin

FTP aracılığıyla web sitesine eriştikten sonra bir sonraki adım WordPress eklenti klasörüne gitmektir. Bu klasör / wp-content / plugins bölümündedir ve kolayca bulunabilir.

3. Bir eklenti için yeni klasörler oluştur

Oluşturduğunuz her eklenti için ayrı bir klasör oluşturmak önemlidir. Bu oluşturulması kolaydır ve yalnızca WordPress kontrol paneline gidip klasörünüzün adını girmeniz yeterlidir. Tahmin etmek zor tire, alan, terim veya benzeri kelimeler eklemek zorunda kalmazsınız.

4. WordPress eklentisi için birincil PHP dosyasını oluşturun

Bir sonraki adımda, WordPress eklentisinin klasöründe PHP dosyası olması gereken birincil dosyayı yaratmanız gerekir. Bu dosyaya my-only-plugin.php gibi uygun bir ad verdiğinizden emin olun. Adlandırdıktan sonra, pencereyi kapatmadan önce dosyayı düzenlemeyi ve ayarları kaydetmeyi unutma.

5. Eklentinin bilgilerini kurun

En son ve en önemli adımlardan biri, eklenti bilgilerinizi kopyalayıp ana dosyaya yapıştırmaktır. Aşağıdaki kodu dosyaya attığınızdan ve ayarları kaydeddiğinizden emin olmalısınız.

/ **

Plugin Adı: My Only Plugin

Plugin URI: https://www.abcmywebsite.com/my-only-plugin

Açıklama: Bu benim ilk WordPress eklentim ve onu oluşturmaktan mutluluk duyuyorum.

Versiyon: 2.0

Yazar: Adım

Yazar URI: https://www.abc.mywebsite.com

* /

Bu kod, doğrudan WordPress'in admin bölümünde görünmeyecek olan PHP yorumudur. Bununla birlikte, WordPress eklentinizin adını çıkartmak ve diğer eklentilerden de yararlanmanıza yardımcı olmak için bu kodu ve ilgili verileri kullanmaktadır. WordPress eklentilerinin nasıl çalıştığını bilmek ve günlük olarak birden çok işlevini yerine getirmek istiyorsanız, bilgileri tam olarak anlamanız ve yukarıda belirtilen kodu hatırlamanız gerekir.

November 26, 2017