Back to Question Center
0

Semalt: Wordpress İşlevselliği Eklentisi Nasıl Oluşturulur?

1 answers:

İnsanlara işlevsellik eklentisi oluşturmaları gereken birçok durum vardır. Bununla birlikte, orada çok az sayıda SEO makalesi, bir Wordpress eklentisi nasıl oluşturulacağını açıklıyor.

Semalt 'den önde gelen bir uzman olan Andrew Dyhan tarafından sağlanan bu SEO rehberinde, bir WordPress eklentisinin ne olduğunu, neden bir Firefox eklentisi oluşturduğunuzu, ne zaman bir işlevsellik eklentisi oluşturacağınızı ve nasıl bir WordPress eklentisi oluşturacağınızı öğreneceksiniz gerçekleştir. Öncelikle, işlevsellik eklentileri hakkında daha fazla şey bilerek başlamak çok önemlidir.

Bir işlevsellik eklentisi

Eklentiler genellikle web sitenize tweaks ve işlevler ekleyen PHP kod parçacıklarıdır. Görevlerini yerine getirmek için bir işlevsellik eklentisi geliştirerek birçok web sitesi sahibinin WordPress web sitelerine daha fazla işlevsellik elde etmelerine yardımcı olurlar - mikrotik no route to host. Örneğin, belirli bir görev gerçekleştiğinde belirli bir sayfaya yönlendirebilen bir eklenti oluşturmak mümkündür. Bir eklenti, sadece bir tema dosyası veya başka bir yönü gibi çalışan bir PHP dosyasıdır.

Bir işlevsellik eklentisi WordPress temanızın yönlerini artırmanıza yardımcı olabilir. Daha önemli kodun bir bölümünü değiştirmeden konunun farklı yönlerini değiştirmenize olanak tanır. Bu yöntemin bir WordPress dezavantajı, temanızı güncellerken, değiştirirken veya değiştirirken bu değişiklikleri kaybedebilmenizdir. Bu teknik, aradığınız efekt için yarı zamanlı bir çözüm olabilir. Ayrıca, komut dosyasını yeni eklentinizde kullanmaya devam edebilirsiniz.

WordPress eklentisi oluşturma

Bir işlevsellik eklentisi oluşturmak en rahat görevlerden biridir. Her şeyden önce, PHP dosyalarını yaratma ve düzenleme konusunda dikkatli olmalısınız. Sonra, eklentinizi oluşturmanız gerekir. Bir klasör oluşturabilir ve içindeki PHP dosyasını yerleştirebilirsiniz. Dosya ve klasör için benzer bir ad kullanmak çok önemlidir. Sonra, büyüyü tamamlamak için en sevdiğiniz IDE düzenleyicisine ihtiyacınız var.

Bir WordPress eklentisinin bir başlığına ihtiyacı var. Bir başlık, eklentinin ilk kısmıdır. Eklenti ile ilgili tüm önemli bilgileri içerir. Eklentinizin başlık bilgisi, eklentinin adını, eklentinin sürümünü ve açıklamasını içerebilir. Bir başlık örneği;

Eklentinizle birlikte bir Benioku dosyası eklemek çok önemlidir. Buna bir readme.txt dosyası denir. Buradan, eklentinizi karşıya yükleyebilir ve etkinleştirebilirsiniz.

November 26, 2017