Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Plugin Geliştirme

1 answers:

WordPress CMS, farklı web sitelerinin uygulanması hakkında dünya çapında bir kapsama sahiptir. WordPress, yeni başlayanlara ve blogculara kendi sitelerini kurmak ve barındırmak için güvenilir bir platform sağlar. Faaliyetlerine devam etmeleri için sağlam yöntemler ve meşru yazılımlar üretmek için bilgi birikimine sahiptirler - ï†ïî­ïƒîºî¿ï‚ î²î±ïƒî¹î»î¹îºïŒï‚ ï€î¿î»ï„ïŒï‚ apivita. WordPress için kullanıcılar web siteleri oluşturabilir ve temalarını çeşitli şekillerde uyarlayabilir. SEO'da işlevsellik veya temanın iyileştirilmesinin en önemli yollarından biri eklentilerdir.

Eklentiler, tema özelliklerini değiştiren kod unsurlarını içeren küçük PHP dosyası parçacıklarıdır. Bu SEO rehberinde, eklenti geliştirmenin farklı yönlerini ele alacağız. Eklentilere duyulan gereksinimin yanı sıra hangi eklentilerin kurulacağını bileceksiniz. Herkes, temel PHP bilgisi olan bir WordPress eklentisi oluşturabilir. WordPress dosya yapısının yanı sıra yönetim panelini de içerir.

Semalt'ın önde gelen bir uzmanı olan Andrew Dyhan, burada bu konuda bazı zorlayıcı konularda bilgi verir.


Kişilerin eklentileri geliştirmelerinin sebepleri

Eklentiler temalarımızın çalışma biçimini geliştirir. Eklentilerinizi kullanarak temanıza hızlı bir şekilde ek bir özellik ekleyebilirsiniz. Eklentiler, web sitenizin ana kodunu değiştirmeden görevleri yerine getiren kodlar içerir. Bu PHP dosyaları WordPress dosya yapısına yerleştirilir. Bu değişikliğin, web sitelerine yeni özellikler sunması gereken insanlar için birçok fırsat vardır.

Popüler CMS'de olduğu gibi, WordPress'in çoğu kullanılabilir eklentiyi yakın veya uzak arasında yapan birçok gelişmiş özelliklere sahiptir. Bir web sitesi geliştiricisi olarak, arka uç kontrolünüzde esneklik olması gerekir. Ayrıca, PHP geliştiricileri, eklenti geliştirme gibi basit görevleri yerine getirmek için çok para kazanıyorlar. WordPress eklentisini nasıl geliştireceğinizi ve servet kazanmayı öğrenebilirsiniz. Ayrıca, API kullanımı ve öğrenilmesi kolaydır.

Kenar çubuğu aletlerinin yanı sıra diğer WordPress özelliklerini bilmek bir geliştirici için çok önemlidir. Sorunların teşhisi kolaylığı için sistemlerin nasıl çalıştığını bilmek kolay.

WordPress eklentisi oluşturma

WordPress eklentileri saf PHP dosyalarıdır. Bir tane oluşturmak için, eklentileri dizininde kendi klasörünü oluşturmanız ve boş bir PHP dosyası eklemeniz gerekir. Klasör adı, dosya adına aynı olmalıdır. Bu, functions.php dosyasındaki temanız için çalışmalıdır. Temayı değiştirirseniz değişiklikler kaybolabilir.

Buradan, bir başlık başlığı seçmeniz gerekir. Başlık, eklentiniz hakkında özel bilgiler içerir. Bu bilgi, ad, açıklama, yazar veya hatta sürümü içerebilir. Aşağıda komple başlık örneği verilmiştir:Plugin Adı: Eklentiniz

Plugin URI: https://www.yourpluginurl.com/

Sürüm: Mevcut Sürüm

Yazar: Adı lütfen

Açıklama: Eklentiniz ne işe yararBu, admin solukunda açıp kapatabileceğiniz eksiksiz bir eklentidir. Bununla birlikte, bu eklenti herhangi bir görevi yerine getiremez. İhtiyacınız olan işlevleri yerine getirmek için daha fazla kod ve işlev eklemeniz gerekebilir. Örneğin, bir işlevi ekleyerek görevi yerine getirebilirsiniz:

add_action ('save_post', 'notify');

Eklentiyi tamamladığınızda yüklemeyi ve kurmayı unutmayın. Değişikliklerin etkili olabilmesinin tek yolu budur.

November 26, 2017