Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Plugin Geliştirme İpuçları

1 answers:

Eklentiler, WordPress'e kurulabilen ve bir sitenin işlevselliğini genişletip genişletebilen kodlardır. Çekirdek kodu kesmek zorunda kalmadan bu işleve izin verir. Facebook Open Graph ve Hotmail etiketlerini bütünleştiren özelliklerin eklenmesine izin verir - software design companies.

Semalt'den bir üst düzey uzman olan Frank Abagnale, burada bu konuda cazip bir pratik üzerine odaklanmaktadır.

Eklentinin Yaratılması

İlk adım, WordPress'de "wp-content / plugins /" bağlantısında yeni bir klasör oluşturmak ve ardından bir klasör oluşturmak ve "my-facebook-tags" olarak adlandırmaktır. Eklentinin klasörünün adı eklenti slug'u olarak da bilinir ve benzersiz olması gerekir ve Google'da arama yaparak elde edilebilir.

Bir sonraki adım Facebook klasöründe bir klasör oluşturmak ve bunu "my-facebook-tags.p" p "olarak adlandırmaktır. Aşağıdaki kod eklentinin ana dosyasında yapıştırılmalıdır.

Eklenti oluşturulduktan sonra "wp_head ()" temasında bir kanca oluşturmak gerekiyor. İki tür çengel vardır: eylemler ve filtreler. Eylemler ve filtreler arasındaki fark, filtreler bir bit verisini değiştirirken, eylemler WordPress tarafından bir kanca algılandığında işlemlerin gerçekleştirilmesidir. Eklentiyi tamamlamak için, aşağıdaki kodu kullanarak wp_head kancasını kullanarak facebook meta etiketlerini eklemelisiniz

Bir arsa içinde kullanmak için sağ kancayı seçmek gereklidir

Filtreler

Daha önce de belirtildiği gibi, bitleri değiştirmek için filtreler kullanılır. Bu nedenle, yanlış bir şifre girildiğinde oluşan bir hata mesajını değiştirmek mümkündür. Örneğin, www için yanlış bir şifre girildiğinde. example.com/wp-admin, filtrelenmiş verileri girerek hata mesajı kaldırılabilir. Örneğin aşağıdaki durumda;

Filtre "login_errors" dır. Hata mesajı, filtrelenmiş verileri girerek kaldırılır.

Komut dizileri ve stiller ekleme tarafından eklenebilir. Buna bir örnek, bir stil sayfasının bir formu olan bir Google fontunun eklenmesidir. Aşağıda gösterilmiştir:

Varlıklar, aşağıda gösterildiği gibi ekleme ile eklentiye yüklenebilir ve saklanabilir.

Eklentileri ayarlama için bir sayfa oluşturma hizmetleri

Bir sayfa yaratmanın çeşitli yolları vardır, ancak en çok önerilen yöntem nesne yönelimli yaklaşımdır. İlk adım, ayarların kullanıcı arabiriminin yerleştirilebileceği bir menü oluşturmaktır. "Add_menu_page ()", aşağıdaki nedenlerden ötürü üstün menünün oluşturulması için en uygun olanıdır: sayfa başlığı, menü başlığı, yetenek, menü slug, işlev, simge ve konum. Ayarlar daha sonra kaydedilmelidir. Örneğin, bir muhasebecinin ayarlarını kaydetmek istersek aşağıdaki prosedürü izleyelim:

Bir sonraki adım kullanıcı arabirimini görüntülemekten sorumlu olacak bir form oluşturmaktır. Aşağıdaki kod "my_plugin_settings_page ()" alanına yapıştırılmalıdır.

Aşağıdaki önlemler alınmalıdır

"settings_fields ()" kullanılmalı ve ilk parametre seçenek grubu olarak eklenmiştir. Ve parametrelerde kullanılan adlar seçenek adları alanında kullanılmalıdır. Bir alanın değerini almak için "get_option ()" işlevi kullanılmalı ve seçenek adı alanına ilk parametre olarak yerleştirilmelidir. Oluşturulan ayar formları aşağıda gösterilen şekle benzer olmalıdır.

Çevirileri etkinleştirmek gerekli olmasa da bazen faydalı olabilir. Çeviriler, aşağıdaki yordam kullanılarak etkinleştirilir. "__ () işlevi" veya "_e () işlevi" çıktısı her seferinde metni kaydırmak için aşağıdakiler kullanılmalıdır.

November 26, 2017