Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Plugin İpuçları

1 answers:

Bazı durumlarda, bir WordPress yeni başlayan kişinin kendi web sitelerine fazladan işlevsellik eklemesi gerekebilir. Eklentiler genel web sitesi kodunu değiştirmeden WordPress temanıza özellikler ekleyen PHP dosyaları ile birlikte gelir. Ortak eklentilerden farklı olarak, Siteye Özel WordPress eklentisi, temanızı değiştirdiğinizde bile kısa kodlarınızı korur. Bu durumda, kelime basın web sitenizde kullanılacak özel bir eklenti oluşturmanız gerekebilir. Çoğu çevrimiçi yönerge, bir siteye özgü WordPress eklentisi nasıl oluşturulduğunu açıklamaz.

Semalt 'in önde gelen uzmanlarından Andrew Dyhan tarafından sağlanan bu yazıda, PHP eklentinizi yaratmak için bir yöntem öğreneceksiniz - hosting gratis ilimitado 2013. WordPress web sitenize bir veya iki özelleştirme ekleyebilecek bir snippet oluşturabilirsiniz.

Siteye özgü WordPress eklentisi nedir

Siteye Özgü bir WordPress eklentisi temayla ilgili olmayan snippet'ler eklediğiniz bir platform oluşturur. Bazı durumlarda, WordPress web siteniz için birçok 'nasıl yapılır' prosedürüne rastlanırsınız. Bu yöntemlerin çoğunda eklenti olabilen veya eklentileri olmayabilen özel snippet'ler bulunur. Bu bilgilerle, bu etkileri elde etmek için bu snippet'leri functions.php dosyanıza ekleyebilirsiniz. Bu snippet'ler mevcut temanızın istikrarına bağlıdır. Temayı değiştirdiğinizde, temanızı değiştirirken veya bazı işlevlerini değiştirirken tüm değişiklikleri kaybedeceğinize inanıyorsunuz. Bununla birlikte, bir siteye özel eklenti değişiklikleri yaptıktan sonra tüm bu değişiklikleri korur.

Siteye özgü WordPress eklentisini kullanma nedenleri

Siteye özgü WordPress eklentileri, web sitenizin önemli bölümlerini değiştirdiğinizde önemli değişiklikleri korur. Ayrıca, Özel Mesaj Tipleri kullanma, WordPress Küçük Resim Destek Ekleme ekleme, Kısa Kod Ekleme veya Ziyaretçileri Rasgele Mesaja yönlendirme gibi konunuza güvenmeyen yönleri de ekleyebilirsiniz.

Yukarıdaki gereksinimlerden, temanızı değiştirdiğinizde bile ayarları koruyan bir eklentiye veya kodlara ihtiyacınız var.Kısa kodların çalıştırılmasına ilişkin geleneksel yöntemlerin çoğu çoğunlukla geçicidir. Sitenize özel tüm WordPress eklentilerini kullanmak için tüm kodlarınızı sitenizde tutmak.

Bazı durumlarda, snippet'ler bir WordPress web sitesinde başarısızlıklara neden olabilir. Örneğin yeni başlayanlar, yanlış biçimlendirmeyi kullanarak bir pasajı WordPress'e yapıştırabiliyor. Bu hata, beyaz bir ölüm periyoduyla sonuçlanabilir, bu da tüm sitenin veya kaydedilmemiş değişikliklerle sonuçlanabilecek bir senaryondur. Diğer durumlarda, kullanıcılar WordPress arka uç kullanarak parçalarını düzenleyebilir. Siteye özel WordPress eklentisi, yeni taktikler denemek için güvenli bir yöntemdir.

Siteye özgü WordPress eklentisi oluşturma

Bu basit bir işlemdir. WP web eklentileri dizininizde yeni bir klasör oluşturmanız gerekir. Örnek: / wp-content / eklentiler / alan_adı-eklentisi /

Bu konumda bir klasör oluşturun ve bir PHP dosyası ekleyin. Klasörün adı için benzer bir dosya adı kullandığınızdan emin olun. Örneğin, basit bir eklenti için kodu kullanabilirsiniz:

Eklenti Adı: Buexample.com için Site Eklentisi

Açıklama: thisexample.com için siteye özgü kod değişiklikleri

/ * Bu Satırın Altındaki İşlevleri Eklemeye Başla * /

/ * Bu Satır Altındaki İşlevleri Ekleme İşlemini Durdurma * /

Daha sonra bu eklentiyi WordPress gösterge tablosundaki dizine yükleyip kaydedebilirsiniz. Eklentiyi etkinleştirmeyi unutmayın.

November 26, 2017