Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Plugin Oluşturma İpuçları

1 answers:

WordPress Plugin, blogcuların ve web sitesi sahiplerinin web sitelerini kolayca kişiselleştirmelerine ve değiştirmelerine yardımcı olan bir dizi işlevdir. Bir WordPress eklentisi, web sitesine kullanıcıların siteyi özelleştirmesini kolaylaştıran yeni özellikler ve kapsamlı hizmetler ekler. Bu eklenti, yaygın olarak bir PHP programlama dili ile yazılmış bir veya daha fazla işlevden oluşur - cheapest vps 2gb.

Semalt 'ten üst düzey bir uzman olan Frank Abagnale, burada bir WordPress Plugin'inin nasıl oluşturulacağı hakkında bazı ipuçları vermektedir.

WordPress Plugin'in nasıl çalıştığını anlamak dijital pazarlama söz konusu olduğunda son derece önemlidir. Bir Uygulama Program Arayüzü (API), bir eklentinin verimli bir şekilde nasıl entegre edilebileceğine ilişkin yöntemler sağlar. Bir eklenti oluşturmak, standartları ve politikaları belirlemek için destek sağlar.

Web siteniz için bir eklenti tasarlarken dikkate alınması gereken temel faktörler aşağıda belirtilmiştir:

BeniOku Dosyaları

Benioku dosyaları, kullanıcılara ve geliştiricilere en son ne zaman bir eklenti güncellendiğini belirlemelerine yardımcı olur. Çoğu durumda, benioku dosyaları, bir eklentinin nasıl çalıştığını ve önerilen günlükleri açıklayan canlı bir açıklama sağlar.

Eklentinin İsim Tespiti

Çok sayıda eklenti bir isim içeriyor. Ancak, yeni bir eklenti geliştirmeye çalışıyorsanız, gitmeniz gereken başlığı belirlemeyi düşünün. En iyi ismi bulmak ve bulmak için eklenti deposunu kullanın.

Ana Sayfa

WordPress eklentinizi diğer geliştiricilerle paylaşmayı planlarınızdan biri olduğu takdirde, özel bir ana sayfaya sahip olmayı düşünün. Giriş sayfası geliştiricilere mevcut güncellemeleri ve tüm indirmelerin yapıldığı bir yeri bildirmesine yardımcı olur.

Eklenti Dosyaları

WordPress kurulum dosyanızda, PHP programlama dosyalarından en az biri eklentinizin adını almıştır. İki eklentinin aynı adı taşıdığında karışıklığı önlemek için benzersiz bir ad kullanın.

Bir eklenti dosyasının minimum gereksinimleri

Meta açıklaması, web sitenizi optimize etmeye gelince gerekli bir ön şarttır. Meta bilgileri, WordPress'in özetini ve sitenizde nasıl yönetileceğini verir. Eklentinizin varlığını işaretlemek için standart bir başlık kullanın.

WordPress Plugin Programlama

Yeni başlayanlar için, bir demo eklentisi oluşturmak ve bir sunucudaki performansını test etmek, web sitenizi aşağı çekmekten kaçınmak için savunulmaktadır.

Eklenti Kapsamı

Eklentinizin basit bir PHP programlama dosyasıyla başlasın. Bu eklentinin birincil amacı, her bir analizin bir alıntı, derecelendirme ve görüntülerden oluştuğu gözden geçirmeler yazmaktır.

Başlamak

wp-content klasöründe dolaşmak için WordPress kopyanızı kullanın. Klasörün içinde 'Eklentiler'i seçin ve başka bir klasör oluşturun. Klasöre özel müzik incelemeleri adını verin. Klasörünüzün içinde başka bir dosya oluşturun ve custom-music-reviews.php olarak adlandırın. Yorum biçiminde yeni parametreler ekleyin ve dosyayı kaydedin.

Eklenti Kodunun Eklenmesi

Eklentiniz etkin durumdaysa ve gitmeye hazırken, eklentiye özel bir posta türü kodu ekleyin. Kodunuz, temanızla birlikte gelen yeni bir yazı oluşturmak için WordPress'i yönlendirir. Tür adı verilen yeni bir taksonomi kaydedin ve yazı türünüze atayın.

Çıktı Değerlendirmelerine Kod Ayarı

Yeni bir sayfa oluşturmak için WordPress eklentinizi kullanın. Sayfayı Müzik Yorumları olarak adlandırın. Sayfa, kullanıcılar tarafından gönderilen müzik yorumlarını otomatik olarak çıkartacaktır.

Eklentiyi test etme

Eklentinizi kontrol etmek için Müzik İncelemeleri klasörünü tıklayın. Yayınlar yayınlandıktan sonra, stilleriniz ve temalarınız ekranda görüntülenir.

Doğrulama amacıyla, eklentinizi devre dışı bırakmayı ve yeniden etkinleştirmeyi düşünün. Eklenti kurulduktan sonra, 'Müzik Yorumları'sı sayfası oluşturulmalıdır. Web sitenizi daha kolay özelleştirmek için yeni şablonlar, taksonomiler ve aletler ekleyebilirsiniz. WordPress eklentinizi geliştirmeden önce, geçerli bir plana sahip olun ve takip etmeniz gereken standartları ve uygulamaları anlayın.

November 26, 2017