Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Plugin Oluşturma Uygulaması

1 answers:

Bir WordPress eklentisi, sitenizi hemen değiştiren PHP betiğidir. Bir blogun genel görünümünü değiştirir ve bu değişiklikler, başlıklardaki basit düzenlemelerden büyük makeovers'a kadar herhangi bir şey olabilir. Temaların sitenizin genel görünümünü değiştirebileceği doğrudur, ancak eklentiler her gün işlevlerini nasıl yerine getirdiğini değiştirebilirler. WordPress eklentileri ile kolayca özel yayınlar oluşturabilir, veritabanına yeni tablolar ekleyebilir, ünlü makaleleri izleyebilir ve içeriğinizi diğer web sitelerine veya bloglara bağlayabilirsiniz.

Kendi web siteleriniz için bir WordPress eklentisi oluşturmak istiyorsanız, Semalt'ın önde gelen uzmanı Andrew Dyhan tarafından öngörülen aşağıdaki şeyleri aklınızda tutmalısınız.

1 - como montar estudio fotografico. Eklenti ve tema değişiklikleri

WordPress'i şimdiye kadar kullandıysanız, bir temanın sitenizin genel düzenini değiştirdiğini ve bir eklentinin functions.php dosyasını düzenlemenize yardımcı olur, böylelikle size çok fazla güç verir ve bunu iyileştirmenizi sağlar. web sayfalarının performansı. Functions.php dosyasına gidin ve buraya belirli bir kod ekleyin. Eklentinin işlevleri, kullandığınız temaların niteliğine bakılmaksızın devam eder. Eklenti üzerinde yaptığınız değişiklikler functions.php dosyasından başlar, ancak bu dosyanın temanızla ilgisi yoktur.

2. Bir eklenti klasörü oluşturun

İlgili içeriğe sahip bir eklenti klasörü ve tek bir dosya oluşturmak önemlidir. Bunun için, wp-content / plugins alanına gitmeniz ve harika bir eklenti olarak adlandırılan yeni klasörü oluşturmanız gerekir. Burada, awesomeplugin.php adıyla bir dosya oluşturmalısınız. Oluşturulduktan sonra, o dosyayı açın ve şu kodu yapıştırın:

/ *

Eklenti: Şaşkınlık Yaratan

Eklenti URL'si: https://www.abc.com

Versiyon: 1.2

Yazar: Web Sitem

Yazar URI: https://abc.com

Lisans: GPL2

* /

3. Eklentinin yapılandırılması

Karmaşık ve sofistike eklentiler oluşturmaya gelince, onları düzgün bir şekilde yapıp işlevlerine ve performanslarına göre farklı kategorilere bölmelisiniz. Eklenti belirli bir sınıfa aitse, mevcut eklenti listesine ekleyebilir ve herhangi bir karışıklığı önlemek için dosyalarınızı ayırabilirsiniz. Eklentinin düzenini, yapısını ve mekanizması arasında bir denge kurduğunuzdan emin olun. Bunun için, dosyalarını farklı bölümlere ayırıp Akismet ve WP-PageNavi uzmanlarının yardımına başvurabilirsiniz.

4. Eklentinin adlandırılması

Şimdi çevrimiçi yayınlamadan önce eklentinize doğru bir isim verin ve işlevlerini doğru bir şekilde kontrol etmenin zamanı geldi. Eklenti müthiş alıntılarla oluşturulduysa eklenti eklentisi veya kolayca hatırlayabileceğiniz bir şey olarak adlandırabilirsiniz. Ortak adları kullanmadığınızdan ve benzersiz önekleri denediğinizden emin olun. Örneğin, "abc_excerpt" öğesini, alıntı ile ilgilenen ve benzer özelliklere sahip bir eklenti için kullanabilirsiniz.

5. Eklentinin güvenliği

Eklentiyi dağıtmayı planlıyorsanız, diğer web yöneticileri eklenti kodunuzu çalabilir ve çevrimiçi yayarak sizin için sorunlara neden olabilir çünkü onun güvenliği tercih edilmelidir. Mümkün olduğunca çok güvenlik tedbiri alın ve eklentinizin kötü verileri internet üzerinden yaymadığından emin olun.

November 26, 2017