Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Site Türleri - En Esansiyel ve Ünlü

1 answers:

WordPress tonlarca özellik ve seçenek sunarken, hala çekirdeğinden eksik işlevler vardır. Tüm eksik parçaları doldurmanın en iyi ve en hızlı yolu kendinize doğru eklentileri elde etmektir. WordPress eklentileri, web yöneticileri ve blogcular için farklı seçenekler ve özelleştirme seçenekleri sunar - animal laromere. WordPress Eklentisi Dizininde 42.000'in üzerinde seçenek var, doğru seçimi yapmanız kolay olmayacak. Yani, burada ücretsiz ve premium WordPress eklentileri bir koleksiyona sahibiz. Kesinlikle, siteyi iyiden iyiye doğru almanıza yardımcı olacaklardır.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Oliver King, bir as geliştirici olmadığınızda bile bu WordPress eklentilerini kullanarak web sitenizi oluşturabilirsiniz diyor.

1. Yedekleme Arkadaşı

Bu ücretli WordPress eklentisinin maliyeti her yıl en az 80 $ ve aynı anda ikiden fazla web sitesinin yedeklenmesine yardımcı olmuştur. Yedeklemeleri planlama ve dosyaları ünlü bulut depolama cihazına gönderme yeteneğinden dolayı, bu eklenti siteniz düzgün çalışmadığında dosyalarınızın kaybolmasına izin vermez. Bu, farklı yedekleme seçeneklerinden seçim yapmanıza imkân tanır, yani dosyalarınızı veritabanınıza kaydetmek istediğiniz yeri söyleyebilirsiniz. Yayınlar ve sayfalardan yorumunuza ve ayarlarınıza kadar her şeyi kaydedilmiş halde tutabilirsiniz. Web barındırma şirketleri dosyalarınızı yedekleme eğilimi gösterirken, sınırlı seçeneklerinden dolayı onlara güvenemezsiniz. Backup Buddy eklentisiyle gitmek istemiyorsanız, VaultPress veya Kopyalama deneyebilirsiniz.

2. Wordfence Güvenliği

En iyi yanı, bu eklentinin hem ücretsiz hem de premium sürümlerde bulunması. Wordfence Security, WordPress sitenizi virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan koruyan hepsi birarada bir araç takımıdır. Ayrıca kaba kuvvet saldırganlarını engellemeye yardımcı olur ve kapsamlı özelliklere sahip bir dahili güvenlik duvarına sahiptir. Küçük web siteleri için, Wordfence Security'nin ücretsiz sürümü iyidir, ancak büyük web siteleri için ücretli versiyonu en uygundur. Bu eklentiyi kullanarak sitenize yapılan şüpheli giriş denemelerini engelleyebilirsiniz ve bazı alternatifleri iThemes Security and Login LockDown'dır.

3. Yerçekimi Formları

Bugüne kadarki en iyi ve en ünlü ticari WordPress eklentilerinden biridir. Genel olarak, bu eklenti sizin için Bize Ulaşın formları oluşturacaktır. Karmaşık düzeyde, bu eklenti ziyaretçilerinizin yanıt vermesine bağlı olarak sitenizi gizleyecek ve alanlar oluşturacak. Ayrıca, çevrimiçi ödemeleri kabul edebilir, kullanıcıları MailChimp listesine abone olmaya davet eder ve bu eklentiyle diğer benzer görevleri gerçekleştirebilirsiniz. Ücretli sürümü 39 $ maliyeti ve eklentileri bir sürü vardır. Alternatiflerinden bazıları İletişim Formu 7 ve Hızlı Güvenli İletişim Formu'dur.

4. AddToAny'den Düğmeleri Paylaş

Sosyal medya siteleri birkaç ay boyunca hayatımızın bir parçası haline geldi. Paylaş Düğmeleri ile, WordPress sitenize olan sosyal medya bağlantılarını rahatça kişiselleştirebilirsiniz. Hizmet ve seçenekleri ile ilgili son derece özelleştirilebilir ve faydalıdır. Ziyaretçilerinizle etkileşim kurmak ve içeriğinize çok sayıda ziyaret gerçekleştirmek için yüzü aşkın hizmet var. Sitenizde göstermek istediğiniz sosyal medya seçeneklerini kolayca seçebilirsiniz. En iyi seçeneklerden bazıları AddThis'in Shareaholic ve Share Butonlarıdır.

5. WordPress SEO

SEO söz konusu olduğunda Yoast'dan daha iyi bir seçim yoktur. Bu, en iyi ve en ünlü WordPress eklentisidir. Sayfa başına sayfa optimizasyonu, kategori ve çarpıcı seçenekler gibi özellikler edinebilirsiniz. Ayrıca, bu SEO eklentisini kullanarak yer işareti gezintileri, otomatik oluşturulmuş site haritası, sosyal medya ayarları ve diğer şeyler de WordPress sitenize ekleyebilirsiniz. Alternatiflerinden bazıları, Hepsi Bir Arada SEO Paketi ve SEO Ultimate'dir.

November 26, 2017