Back to Question Center
0

SEO Kampanyasının Rekabet Analizi Nasıl Uygulanacağı Üzerine Semalt'tan İpuçları

1 answers:

SEO, müşterinin uyanık olmasını gerektiren uygun maliyetli bir kampanyadır.uzun vadeli stratejilerle. Rakibinizin en öncelikli konumunuza nasıl girdiğini merak ettiniz mı?Anahtar kelime? Rekabet analizi burada gerçekleşir - national commercial appraisers.

SEO'da katı rekabetten kaçınmak için, önemlirakibinizi yakından gözlemlemek, raporları iyice okumak ve buna göre rekabet analizi yapmak. Uzmanı Semalt Dijital Hizmetler, Andrew Dyhan, SEO'nun rekabetçi bir analizini yapmayı açıklıyor.

SEO kampanyanızı başlatmadan önce, uygun bir kampanyayı gerçekleştirmeyi düşününrakiplerinizin kim olduklarını, hangi anahtar kelimeleri kullandıklarını ve puanlarını başarmak için neler yaptıklarını incelemek.SEO rekabet analizi, bir müşterinin hedefleri gerçekleştirmesine, çabaları izlemesine ve kalması için SEO temposuna ayak uydurmasına yardımcı olur.üst.

Rekabetçi analiz, sıralı ve prosedürel bir süreçtir;SEO çabalarını yapılandırmak için. Rekabetçi bir analiz yürütmek için farklı araçlar ve stratejiler kullanılabilir. IçindeSemalt, SEO kampanyasının etkili bir rekabet analizi yapmanın nasıl etkili olacağını 4 adımlı bir rehber hazırladı.

Anahtar kelime tanımlaması

Etkili bir anahtar kelime seçmek zor bir görev olabilir. YapabilirsinSEO uzmanları, rekabet analizi için uygun bir anahtar kelime seçmek için kiralayın. Anahtar kelime tanımlamasından sonra,rekabetçi analiz, müşterilerin süreçte başka potansiyel anahtar kelimeler bulmalarına yardımcı olur.

Anahtar kelime tanımlamasında birkaç yol kullanılır. Bir müşteriişin türüne bağlı olarak, güvenilir olanı kullanma seçeneği göz önüne alındığında.

  • En iyi anahtar kelimeyi araştıran Google Anahtar Kelime planlayıcı aracının kullanımı
  • Anahtar kelime stratejisi oluşturmak için kullanıcı niyeti kullanımı
  • Online işletmelerde uzun kuyruk anahtar kelime eğilimi

SEO rakiplerini tanımla

SEO kampanyası kimsenin kazanamadığı bir yarış gibidir. Ne zaman SEO söz konusu olduğundarakipleriniz, sizinle aynı anahtar kelimeyle ilk iki sayfada sıralanmaktadır. Ancak,çevrimiçi rakiplerinizin her zaman işletmenizin rakipleri olmadığını iddia etmek güzel.

Bildiğiniz doğrudan rakiplerinizin olması da mümkündürkesinlikle hiçbir şey hakkında. Rekabetin kullanışlı olduğu yer burasıdır. Rekabetçi analiz, aşağıdaki gibi istihbarat araçlarından oluşur:Anahtar Kelime Spy ve SEMRush..Bu en üst düzeydeki araçlar firmaların seçtiğiniz anahtar kelimelere gideceklerini belirlemenize yardımcı olacaktır. İstihbaratı kullanırkenAraçlar, rakiplerin tam listesini elde etmek için premium hesaba yükseltmeyi düşünün.

Rekabetçi zeka araçları ayrıca başka bir anahtar kelime bulmanıza yardımcı olur.SEO strateji içine dahil edilebilir.

Yetkili rakiplerinizin yerlerini belirleyin

Bazen bir SEO sitesi için gerçekçi olmayan özlemlere sahip olabilirler. KaçınmakBu, rakiplerinizin web sitelerinin ne kadar güvenilir olabileceğini belirlemek, bununla ilgili etkili bir plan oluşturduğunu belirler. Rekabetçianaliz, firmaların alan adı yetkisi ve bir alanın belirli yaşı gibi faktörlerin bazılarını dikkate almasına yardımcı olur.

En üst sıralarda yer alan rakiplerinizi belirledikten sonra, rekabetçirakiplerinizin sosyal ölçümlerini, sayfa yetkisini ve alan adı yetkisini bulmak için bir istihbarat aracıdır. Yazmanız yeterlidirRakipler aracınıza URL ve bilgileri okuyun. Ayrıca, rekabetçi analiz araçları, bir müşterinin numarayı öğrenmesine yardımcı olurrakip tarafından paylaşılan bağlantılar, çapa metinleri ve en üstteki sayfalar.

Etkili bir SEO kampanyasına sahip olmak için,siteleri sitenizin etki alanı yetkisine daha az sahip olan pazar oyuncuları.

Siteler ve sayfalar karşılaştırması

İlk üç adımdan geçtikten sonra, kapsamlıRakiplerinizin kim oldukları ve siteleri alan adı yetkilileri. Artık, ne kadar hantal olduğunun detaylı bir raporu varRakiplerinizle başa çıkmak olacaktır. Kullanmayı düşünün Semalt Web Sitesi Çözümleyicisi. Aracı kapsamlı bir analiz çalıştırabilirrakibin SEO performansı, anahtar kelime yoğunluğunun canlı açıklaması, bir sitedeki bağlantı sayısı gibi temel şeyleri de içeren,sayfa boyutu ve bir sayfadaki toplam kelime sayısı.

Bir müşteri olarak sosyal hizmetle nasıl bağlantı kurduğunuzu merak edebilirsiniz.medya platformları. Böyle bir durumda, Klout, bir kişinin ne kadar meşhur olduğuna ilişkin geniş bir bakış elde etmek için en iyi araçtır. Klout aracıbir defada 12 milyar sinyali analiz edebilir, size rekabet edebilmenin ne kadar basit veya zor olacağı hakkında fikir verebilir.sosyal medya platformlarındaki rakipleri.

Etkileri karşılaştırmanın bir başka harika aracı Alexa'dır;demografik özellikler, hemen çıkma oranı ve günlük sayfalara genel bakış. Rixot, istemcinin bilgisayarınıza sahip olmasını sağlayan başka bir araçtır.kiminle kimlerle uğraştığının ayrıntılı bir fikri ve SEO uygulamasında yapmaya değer anahtar kelimeler.

Rekabet analizi yapmak,asla kaçırmamalıyız. SEO kampanyanızı yürütürken hem doğrudan hem de dolaylı rakiplerinizi bilmek önemlidir.Doğal bir dil kullanın ve anahtar kelimenizi akıllıca seçin.

November 30, 2017