Back to Question Center
0

Spam'in Kaynağı Nedir? Ve - Semalt Uzmanından İlginç Gerçekler

1 answers:

Spam şakaların poposudur. Bununla birlikte, bu konserve jambon ürünü Amerikan tarihinde kök salmış durumda. Yıllar geçtikçe popülerlik kazandı ve öğle yemeğinden et kültüründen pop kültür simgesine geçti. Spam, ilk kez 19 - motorcycle appraisal website. yüzyılda Hormel Company tarafından yaratılmıştır ve İkinci Dünya Savaşı sırasında en sevilen şey olmuştur. Birleşik Devletlerde büyük ölçüde tüketildi, çünkü diğer etlerden çok daha lezzetli olduğu düşünülüyordu. Zamanla, spam, yurtdışındaki birliklerin sevkıyatı ve istikrarı ile tanınan ünlü bir ürün ve gözde bir öğe haline geldi.

Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Jack Miller, spam'in halen ünlü olduğu ve kişi başı en yüksek tüketim oranından birine sahip olduğu Hawai'te kullanıldığını da ekliyor. Asya'nın ve İngiltere'nin bazı yerlerinde aynı derecede ünlüdür. Spam'in şu anda dünyanın dört bir yanından kırk ülkede satıldığını da belirtmek gerekir.

Spam ana malzemeleri

Klasik spamın temel unsurları jambon, patates nişastası, tuz, sodyum nitrit, şeker ve su içeren domuzlardır. Patates nişastası et bağlama için kullanılırken, sodyum nitrat koruyucu bir madde olarak işlev görür. Spam etrafına sarılan jöle benzeri, kalın bir madde jelatinden yapılır ve kullanılan eti katılaştırır. Spam'e bağlı olarak, tavuk, hindi, chilies ve biber gibi diğer bazı maddeleri de bulabilirsiniz. Spam farklı tatlar sunar ve tüm dünyada sevilir. Diğer yemeğinden daha sağlıklı olan yüksek ve düşük sodyum çeşitlerine sahiptir.

Spam nasıl kullanılır?

Soguk formda pisirin, kizartin, ızgaraya basin veya spam yiyebilirsiniz. Ayrıca önceden pişirilmiş olarak kullanılabilir, bu da ısıtmanın isteğe bağlı olduğu anlamına gelir. Spam'i kullanmanın en iyi yolu en sevdiğiniz erişte veya yumurtalarla birlikte pan-friend'dır. Çok yönlü bir yemek olduğu için kahvaltıda kullanabilirsiniz. Spam, Hamburger, sandviç, pizza ve körilerde de kullanılabilir. Spam taraftarları, bu konserve etin yaratıcı ve benzersiz kullanımları ile ünlüdür. En lezzetli ve besleyici bir yemek değil, spam'ın koruyucuların ve doymuş yağların birçoğu olduğu için günlük diyetinizin bir parçası olabilirsiniz. Kampa çıkacaksan, soğuk bir şekilde yanına getirebilirsin.

Spam Kutlamaları

Spam, Hawaii'nin diğer bölümlerinde ve Waikiki'de yaygın olarak kullanılır. Nisan ayının son haftasında bir festival kutlanıyor ve spam meraklıları için çalışıyor. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en ünlü festivallerden biridir. Bu vesileyle yerliler çok fazla spam tüketiyor ve milyonlarca teneke kutu satılıyor. Ayrıca, Austin'in benzersiz bir spam müzesi var ve bu kasabada bulunan Hormel şirketi, büyük ölçekte spam üretiyor ve satıyor. Oregon'daki Shady Cove kasabası, her yıl düzenlenen spam geçit törenleri nedeniyle dünyaca ünlüdür.

Pop Kültüründe Spam

Spam'in İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana Amerikan kültürünün önemli bir parçası haline geldiğini söylemek güvenlidir. O zaman savaşta askerler için birincil gıda kaynağı olarak kullanılıyordu. Savaş sona erdiğinde, Hormell bir grup müzisyen ve Hormell Girls olarak bilinen birkaç genç bayanın bir araya geldi. Bu kadınlar, vatansever şarkılarıyla spam ve eğlendirici insanları eğitiyorlardı.

November 26, 2017