Back to Question Center
0

Spam Trafiğini Google Analytics Filtreleri İle Mücadele Etmek İçin Nasıl Var Olmalı? Ve - Semalt bir Cevap Açtı

1 answers:

Hepimiz için spam trafiği Google Analytics filtreleri ile yok etmek mümkün olmayabilir. Bunun, spam gönderenler günlük olarak bol miktarda siteyle oynadığı gibi, herkesin başına gelme ihtimali var. İşyeriniz için tehlikelidir ve internette itibarınızı zedeleyebilirler. Bir diğer sorun, hayalet trafiğinin ve spam'ın web sitesi trafiğinde doğru sonuçlar vermemesi. Her zaman daha yüksek hemen çıkma oranı olan görüntülemeler sağlarlar; bu sayede her geçen gün daha fazla görüntüleme aldığınızı hissedersiniz - umzugskartons beschriften pdf. Kalitemizi güvence altına alan günde yalnızca birkaç görüş almak önemlidir. Buna karşın, bol miktarda görüntüleme ve daha düşük değerde hemen çıkma oranı elde eden web siteleri çok sayıda olası satış oluşturmaz. Eğer onlardan biriyseniz, stratejinizi değiştirmeli ve güvenilir bir çevrimiçi varlığı oluşturmalısınız. Spam gönderenlerin orada olduğunu bilseniz bile, onlarla tartışmayın ve onlardan en iyi şekilde kurtulmak için bazı filtreler oluşturmayın.

Neyse ki, Google Analytics ile spam gönderenlerden kurtulmak için bazı teknikler ve yöntemler mevcuttur. Filtreler oluşturabilir ve sorunlarınızdan birçoğunu internet üzerinden çözebilirsiniz.

Semalt Sayısal Hizmetleri'nden bir üst düzey profesyonel olan Ivan Konovalov, burada aklınızda bulundurmanız gereken bazı temel şeyleri inceliyor:

Yeni görünümler oluşturma

Google Analytics hesabınızdaki ayarları düzenlemeden önce tamamen yeni görünümler oluşturmak iyidir. Çok sayıda yeni dokunulmamış filtre oluşturmalı ve parçaları parçalara ayırmalısınız. Başlangıçta bu işlem biraz zaman alacaktır, ancak kaliteli raporlar hazırlamanıza yardımcı olabilir. Google Analytics hesabınızın Yönetici bölümüne gidip Görünüm Ayarı'nı ayarlamanız gerekir. Burada farklı görünümler ve farklı filtreler oluşturmalı ve birbirleriyle birleştirmelisiniz.

Kapsamlı filtre tesis etme hizmetleri

İhtiyaçlarınıza göre çok sayıda filtre ayarlayabilirsiniz. Filtreleri nasıl oluşturacağınız konusunda biraz karışıklığınız varsa, İnternet'te bulunan Google'ın ipuçlarını kontrol etmenizi öneririz ancak hızlı dikkat edilmesi gereken birkaç şey, geçerli ana makine adlarını, kampanya kaynaklarını, dil ayarlarını ve daha fazlasını içerir.

Mantıksal konak isimleri

Web sitenizin tüm trafiğinin, kalite kontrolünden kaçınmamak için ana makine adlarını ve sunucuları üzerinden geçmesi gerektiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bilgiler, Google Analytics'inizde mevcuttur. Geçerli bir ana makine adı, sitenizle ilişkili meşru bir addır ve ayarlarınıza bağlı olarak arama motorunuz sonuçlarını filtreleyebilir. Hemen çıkma oranından bıktıysanız, sitenizin hemen çıkma oranını düşürmek için bu seçeneği deneyebilirsiniz. Ancak, sitenizi mahvedebileceğinden her zaman sahte bir ana makine adına sıkışmamaya özen gösterin.

Kampanya kaynakları

Web sitenizin trafiğinin nereden geldiğine dair bir fikrinizin olması gerekir. Filtreler oluşturarak, trafik kaynaklarını bilebilir ve IP adresleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Dil ayarları

Çok sayıda spam gönderici ve korsan, sahte trafik göndererek sitenizi ve ayarlarını istismar eder. Artı, dil ayarlarınızı geride bırakıyorlar ve filtreler büyük ölçüde rahatsızlanıyor. Onlardan kurtulmanın en iyi yolu, sitenizin performansını her gün izlemektir. Kaç tane görüş aldığınızı ve hemen çıkma oranını nasıl artıracağınızı göz önünde bulundurmalısınız.

November 24, 2017