Back to Question Center
0

Tehlikeli Botnet'ler! Bilgisayarınızı Semalt ile Koruyun

1 answers:

Bot, dizin oluşturma arama motoru gibi komutları görevleri yerine getiren bir yazılım uygulamasıdır. Botlar, tekrarlayan görevleri yerine getirmekte mükemmel. Bununla birlikte, virüs bulaşmış bir bilgisayarın kontrol altına alınması gibi siber suçlular tarafından kötü amaçlı olarak kullanılabilirler. Botnets, belirli bir görevi yerine getiren özel birbirine bağlı bilgisayarların bir ağıdır.

Siber suçluların çoğunlukla aşağıdaki yollarla botnet kullanmaktadır:

  • Spam e-postaları veya diğer hileci şemaları gönderme
  • Kullanıcıları, zor kazanılan paralarını almaya ikna edin - donde estudiar fotografia online.
  • Web sitesi sahibinin "sahte tıklamalar" dan para kazanmasını sağlama.
  • Botnatlar ayrıca mayın patırtıcileri
  • Belirli kullanıcılara veya web sitelerine yönelik hizmet reddi saldırıları başlatma.

Çevrimiçi dolandırıcılar, site sahiplerinden bilgisayarları veya siteleri üzerinde kontrol sahibi olmak için para talep ediyorlar. Siber suçlular, çeşitli yasadışı plana güç sağlamak için botnet'leri de kullanıyorlar. Örneğin, siber suçlular, enfekte bilgisayarları kullanarak bir web sayfasını trafikle sallamak için botnet'leri kullanır, bu nedenle web sitesinin aşırı yüklenmesi ve ziyaretçilerin kötü neticelenmesini ve yavaş çalışmasını sağlamak ya da web sayfasını ziyaret etmek isteyen kullanıcılar için erişilemez hale getirmektir. Botnet'ler virüsleri ve casus yazılımları bilgisayarlara dağıtmak için kullanılır. Bilgisayarlardan, kişisel hassas bilgileri ve özel kimlik bilgilerini çalmak, kredi kartı numaraları, şifreleri ve banka kimlik belgelerini gibi kişisel ve özel bilgileri çalmakta ve kimlik çalmak, kullanıcı adı altında kredi almak veya ürün satın almak için kullanmaktadırlar.

Bununla birlikte, botnet'ler genellikle maruz kalan bilgisayarlara saldırır, burada botlara karşı koruma sağlamak veya en azından ilgili riskleri azaltmak için kullanılabilecek birkaç ipucu vardır. Jack Miller, Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi tarafından sunulan ipuçlarından bazıları aşağıda belirtilmiştir:

  • Norton Internet Security gibi en çok oy alan kapsamlı güvenlik yazılımını yükleyin. Bu yazılım, kötücül yazılımları tespit etmek ve caydırmak için gereklidir, bu nedenle bilgisayarınıza istenmeyen erişimlerin önlenmesi.
  • Kullandığınız yazılım güncellenmelidir ve bunu yazılım ayarlarınızı
  • Otomatik olarak güncellemek üzere yapılandırarak yapabilirsiniz.
  • Tarayıcılarınızdaki güvenlik ayarlarını artırın.
  • Güvenli web sitelerine göz attığınızdan emin olun.

Bunu, size iyi bilinen sitelere ve arama sonuçlarının ilk birkaç sayfasında görünen web sayfalarına yapıştırabilirsiniz. Ayrıca, kaynaklarını özellikle spam e-postalarında doğrulamadıkça, ekleri tıklamaktan kaçının. Botnets, kullanıcıları kötü amaçlı yazılımları indirmeye ve çoğunlukla virüs bulaşmış bir eki açarak kötü amaçlı yazılımı yüklemek üzere kandırmaya yönlendiriyor. Bilgisayarınızın güvenlik ayarlarını her zaman en güncel sistem güncellemelerine sahip olduğunuzdan emin olmak için otomatik olarak güncellenecek şekilde ayarlayın.

November 26, 2017