Back to Question Center
0

WordPress'de Özel Mesaj Tipleri Yaratma Semalt Uzmanı - 4 Kolay Adım

1 answers:

Özel yayın türleri, kodlarda tanımlanan farklı parametreler kümesine sahip olan temel yayınlardır. WordPress 3.0'ın yayınlanmasından sonra, özel yazı tiplerinizi oluşturmanız kolay. Onları başarıyla ve doğru parametrelerle oluşturursanız, gösterge tablonuzda özelleştirilmiş bir alana sahip olursunuz ve işinizi büyütebilirsiniz. WordPress'in çok sayıda blog seçeneği sunan çok güçlü bir içerik yönetim sistemi olduğu doğrudur - agriturismo con parco giochi napoli e provincia. Yıllar geçtikçe çok büyük bir platform haline geldi ve hem temel hem de profesyonel web sitelerini oluşturmamıza izin veriyor. Özel menüler, posta türleri, posta biçimleri ve widget'lar gibi yeni özellikler her gün eklenir.

Web içeriğinizi sitenizin yapısına ve yerleşimine göre farklı kategorilere bölmek istiyorsanız, özel yazı tipleri oluşturmanız gerekir. WordPress'in içinde belirli yazarların kategorilerini, yayınlarını ve etiketlerini tanımlayabilirsiniz. Ayrıca, sitenize görüntü ekleyebilir ve güvenilirlik gösterebilirsiniz; bunun tümü, özel yazı türü nedeniyle gerçekleşir.

Burada Semalt'ın en üst düzey uzmanlarından biri olan Oliver King, WordPress'de özel yazı türleri oluşturmak için dört basit adımı tartıştı.

Adım 1 - Kayıt Tipini Kaydedin

İlk adım posta türünü kaydetmektir. Bunun için, functions.php dosyasını açmalı ve içinde belirli doe'yi eklemelisin. Kodun PHP etiketine eklendiğinden emin olmalısınız. Buraya eklenebilen farklı kodlar vardır, ancak en yaygın kodlar şunlardır:

  • function movie_reviews_init () - Bu, özel yazı türlerinde yeni işlevler oluşturmamıza yardımcı olur. Bu kod esas olarak functions.php dosyasına eklenir.
  • Etiket - Bu açıklayıcı kod PHP dosyasına dikkatlice eklenmelidir. Wordpress daha sonra özel mesajlarınızı tanımlamak için bu kodda belirtilen bilgileri kullanacaktır.
  • show_ui - Varsayılan kullanıcı arabirimi oluşturulmasına yardımcı olur ve yönetici panelindeki özel yayınları yönetmeye yardımcı olur. İhtiyaçlarınıza göre de doğru veya yanlış koyabilirsiniz.

Adım 2 - Her şeyi Test Edin

functions.php dosyasında özel yazı türünü tanımladıktan sonra, her şeyin doğru yapıldığını kontrol etmek için WordPress kontrol paneline gitmelisiniz. İşler düzgün bir şekilde yapılırsa, ekranın sol tarafında Film İncelemeleri olarak adlandırılan yeni menü öğeleri görürsünüz. Farenizle bu seçeneğin üzerine gelin, farklı özel posta türleri görürsünüz. Yeni Ekle seçeneğini tıklayın ve özel yayınlarınızın ekranlarında çalışın. Postayı görüntüleme seçeneğini tıklarsanız, özel yayınlarınızın ana sayfada nasıl göründüğünü göreceksiniz.

Adım 3 - Özel Mesaj Tipi Şablonlarını Oluşturun

Özel yayınlarınızın geçerli şablonundan memnun değilseniz, temanın değiştirilmesi için temanın klasöründe page-movie-reviews.php adlı yeni bir dosya oluşturabilirsiniz. Bu klasörün içinde, ayarları kaydetmeden önce belirli bir kod eklemeniz gerekecek. Kodu doğru bir şekilde eklediğinizden emin olun ve her şeyin doğru olup olmadığını kontrol etmek için yönetici alanına geri dönün. Yeni şablonunuzun seçeneği Sayfa Öznitelikleri bölümünde görünür.

Adım 4 - Daha Fazla Seçenek Ekle

Web siteniz eğlence veya filmler hakkında ise, birkaç film incelemesi ekleyebilirsiniz. Bunun için, film minyatürlerinin boyutunu WordPress hesabından ayarlamanız gerekecek. Özel mesaj tipinize göre düzenlenebilen ve yeniden düzenlenebilen bir değerlendirme koleksiyonu göreceksiniz.

November 26, 2017